• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plastkomfort - специалист
На колко киловата трябва да работи ще го разбереш в процеса на работа.
Но не я напъвай много тръгни от по-ниски киловати и ако видиш че се мъчи вдигай докато се кротне.
Mira84 - напреднал
Благодаря за отговора. Къщата е добре изолирана.Имам външна изолация 6см, таваните са изолирани с вата, имам дограма-5камерна. Като започне отоплителният сезон ще я настроя както ме посъветвахте. Сърдечно благодаря
petko82 - помощник
manobg написа:
Да споделя и аз моя разход по нова година при -12 градуса външна температура.

Камина с водна риза Марели 18кВ.
Стоманени радиатори 3 броя. 1 х 120см 1 х 100см 1 х 80см на 60 височина.
Лира в банята голяма
Бойлер

Помещенията:
Хол 160м3 - 5 на 8 метра с 4 метра висок таван.
Кухнята е без врата към хола но е отделно помещение около 12м2 с нисък таван около 25м3
Банята и тоалетната заедно са малко по-големи от кухнята, общо около 30м3
Две малки стаички над банята и кухнята същата кубатура около 55м3

Общо кубатура за отопление = 270м3
Хола е с картон и вата, другаде няма изолация, тепърва ще мисля нещо, че стените са много студени.

Таван няма, покрива ми се явява и таван с 10 см вата.

2 чувала на ден си вървят без проблем по 6лв = 12лв на ден. Температурата във цялата къща е средно 21 градуса. Колкото и да напъвам камината, трудно качвам над 22.5 градуса. Затова реших да държа на 20-21, жената не е много доволна, но на мен ми е ок тази температура.

Камината купих в началото на зимата и поради тази причина не съм се запасил с по-евтини пелети лятото. Сега купувам на 6лв на дребно, но и на едро не е кой знае колко по-ниска цената, на тон с около 20-30лв надолу.

колега мисля и аз да купувам такава камина,дай малко повече мнения за нея,заслужава ли си покупката,имаш ли някакви проблеми с нея,и какъв ти е разхода на пелети?
rosso666 - специалист
http://olx.bg/ad/prodavam-slanchogledov ... cca79ff5d9 попаднах на тази обява и искам да попитам колегите които са ползвали слънчогледови пелети за отопление какви са им наблюденията .Заслужава ли си ???
plamenmaistora - специалист
И аз да споделя моя разход,в най големия студ 36кг сльнчогледови пелети по 15ст. за килограм = :?
Котел Солитеч ,горелка самоделка тип фероли,температура 23+.
Този сезон сьм с горелка самоделка тип Pelltech +термоглави Zener.
Пилците на пролет ще броим :lol:
judas - специалист
rosso666 написа:
... попаднах на тази обява и искам да попитам колегите които са ползвали слънчогледови пелети за отопление какви са им наблюденията .Заслужава ли си ???
230лв ми се виждат твърде много.
rosso666 - специалист
Ами може и да е много ама е в софия.няма да се занимавам с превози .за тази зима мисля да ги пробвам а пък до година може да се коалирам с някой .
geniya - специалист
Ето снимки на водените таблици с ежедневни разход:

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Браво, аз почнах, но не можах да устискам от липса на време
rosso666 - специалист
Колеги тука чета много различни мнения за слънчогледовите пелети!!!! едни казват че пепелта им е много повече от дървесните,което не ме притеснява .По притеснителните мнения са че образували нагар по стените на котела които не можели да се махнат???? на кой да вярвам иска ми се да пробрам да се топля с тях тази зима ама .... не знам дали няма да си вкарам авто гол .
какво мислите ?
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: