• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Митаче,като даваш разход,кажи колко радиатора имаш,бойлер,изолация,ЛОКАЦИЯ на къщата....
mr_mitko - напреднал
Котел Будерус,горелка ivg-s40, 2 етажа по 90кв.,2 бойлера по 100л.,ПВЦ дограма,само мазилка(без изолация)...2012г.

2013..... вече със 8 см изолация WEBER, локация- Пловдив. Поздрави!
kalin72 - майстор
Около 300 лева на месец ли излиза този разход?
mr_mitko - напреднал
Точно :yawinkle: Само че аз го смятам 300:2=150лв.......понеже на 2-та етажа живеят 2 семейства,нали така :? Поздрави на всички !
feikot - специалист
На какви настройки ти работи.Колко киловата ?
mr_mitko - напреднал
Ще ти ги напиша при първа възможност,просто не ги помня наизуст.А за kw- мисля че нямат значение при ръчна настройка (нз,може и да бъркам)Поздрави!
Разход за миналия зимен сезон 2,5 т пелети и 14 кб. м. чамови дърва.Котел LOGPEL http://www.jterm.bg/kotli-na-peleti/kot ... ti-i-dyrva , маи беше първия закупен в България .Отопляема площ около 230 кв, от които къща 130 кв, стара с гредоред и ал. дограма без изолация и неизмазана и кръчма 100 кв без изолация, измазана варова мазилка и с ал . дограма . Вкл. 2 боилера по 80л.Район Разлог.
nnikbg - специалист
geniya написа:
Да използвам темата и да питам:Как се съхраняват пелети в чували по 15кг?Наредил съм ги на редове шест реда по 15кг, стъпили върху палети.Чувалите имат фабрично направени отвори в средата на чувала отгоре и отдолу, но когато са наредени на редове отворите са запушени.Дали ще е проблем, гаража е сух и хладен защото е северен.
Нищо няма да им стане на пелетите. Аз имам чували от преди 3 години, не са мръднали.
p_delin - специалист
Здравейте на всички. Преди 2 дни и аз запалих котела. Разхода за момента е грубо около 2 торби по 15 кг за 24 часа.Все още не знам колко е точен защото се отоплявам с подово и трябва време. Къщата е 150 кв.м. бойлер 150 л. изолация 8 см. на стенитте без изолиране на тавана и едната страна на къщата, защото е близнак и там все още не живее никой. Тези дни ще дам по-точна информация за разхода. Поздрави
feikot - специалист
Изчакай поне месец. Сега е все още топло навън,къщата ти не е отоплена,не си достигнал до оптимален режим на работа и настройки. В кой град си и каква е горелката ?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: