• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат с котел на фирмата Golden Fire.Мисля да вземам 35 киловатовия котел комплект със всичко необходимо и цената е добра.Всяка информация ще ми бъде полезна...Благодаря предварително :)
filmatoplo - майстор
Да не ревнеш после от голям разход , тези 35 киловата за каква площ са .
За 160 квадрата ще ми трябва...
filmatoplo - майстор
Голяма е горелката , ако държиш на тази марка , вземи по малкия клас по мощност макс 25 .
Мерси за бързия отговор! А относно марката, проблемът е в това, че не знам нищо за нея..Добра ли е, не е ли???
mitashki911 - специалист
fbr написа:
Те и резервоарите на колите си ги пълнят догоре, ама я виж у нас, всичките ръждясали на по 10-20 лева. Беднотия до шия.
Ако го напълниш сутринта може пак да е на ниво 10-20 лева от съвестни комшии за да не ти мачка на пружините .
filip_n - специалист
Dakata9 написа:
Мерси за бързия отговор! А относно марката, проблемът е в това, че не знам нищо за нея..Добра ли е, не е ли???
Ще те посъветвам както другите ако взимаш котел и горелка задължително им кажи да ти сложат клапан за продухване с компресор около 100 лв е и ако нямаш компресор още около 180 за компресор но повярвай без него ще береш ядове.... иначе аз си ползвам горелката (25кв) и съм относително доволен
syncho - майстор
Dakata9 написа:
Мерси за бързия отговор! А относно марката, проблемът е в това, че не знам нищо за нея..Добра ли е, не е ли???
Евтина марка е. Това е. Очакванията трябва да са ти сведени до минимум.
Dakata9 написа:
Мерси за бързия отговор! А относно марката, проблемът е в това, че не знам нищо за нея..Добра ли е, не е ли???
Ние сме с такава камина от 25 kW и сме доволни. Всеки ще ти даде различно мнение по въпроса.
Успешен отоплителен сезон :hot:
Mira84 - напреднал
Моля за помощ. Закупихме пелетна горелка IVG и ни я поставиха на котел на твърдо гориво BUDERUS LOGANO S111. Котелът е 20киловата, радиаторите в къщата са изчислени на 16киловата. Не знаех на колко киловата да настроя горелката. По-рано във форума зададох въпрос и ме посъветваха да започна от 10киловата. В събота я пуснахме за първи път ,но за съжаление не можахме да я пуснем. Три часа работи и не успя да вдигне градусите 40С за да завърти помпата.На следващия ден повикахме един познат. Той я пусна и тя тръгна, но с неговите настройки за 10 часа изгори 45кг пелети-3чувала.
Ако някой може да ми каже как да я настроя ще бъда много благодарна.
Настройките в момента са:
23 киловата на горелката
шнек 1100 гр/6мин-без да сме измервали
40С вкл. на помпата, 45С на водата, хистерезис 10
време на изгаряне на пелети-15с
въздух мин. 15%, максимално 55%
Нашата горелка е с новия софтуер и няма автоматичен и ръчен режим.
ПС. Къщата е 100кв., изолирана с 6см изолация, тавани, подове изолирани. 5 камерна дограма.МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!
Невъзможно е да харчи толкова много за тази квадратура.Като чета във форума хора с 300кв. къщи харчат по-малко пелети, отколкото ние харчим на 10часа.
Последна промяна от Mira84 на вт окт 13, 2015 6:06 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: