• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 131
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
LazarGanev написа:
Да не говорим, че както казах по-рано тази голяма разлика в цената се получава, понеже едната фирма спазва изискванията на закона, а другата не ги спазва, а ние толерираме това неспазване купувайки полулегалния продукт - все едно купуваш калпави цигари без бандерол
Глупости, не можеш да ги сравняваш с цигарите. При ментетата не се спазва цялата технология на производство и затова са калпави. По скоро можеш да го сравниш с правите и кривите краставици :wink: Да не говорим , че закона е написан от някой мастит немец с цел да облагодетелства техните компании. Ако приемем , че в продукта Пико и Но нейм е заложена еднаква печалба- 30% ... Сам виждаш че работят по малко и печелят доста повече. За това са директивите.
шоп - майстор
radius написа:
Хахаха, пияници.
Я да ви питам, понеже разговора тръгна в тази посока.
Добавянето на пропилен гликол влошава или подобрява акумулиращата способност на водата? Понеже от форума съм останал с впечатление, че я влошава, а пък си писах с един англичанин ( инсталатор на ТП системи), та той твърди, че подобрявал акумулиращите свойства на водата.

Покажи му тези таблици на инсталатора англичанин :-D

В този ред на мисли се оказва, че пропилен глико, спирт и т.н намаляват значително КПД то на една слънчева система. Второ, оскъпяват го. Трето пропилен-гликола изисква отлична херметизация на всички резбови съединения. Миналата година на един познат системата работи 6 месеца с вода без загуби, но когато наля пропилен гликол, 50% от съединенията протекоха.

Вадя си извода, че ДБ система с вода и с вакумни тръби като на Евгений ще има максимално КПД

Прикачен файл

Теплофизические свойства воды.png

Прикачен файл

Пропиленгликоль.png
Пропиленгликоль.png (65.19 KиБ) Видяна 1838 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
ivanovbg, преди 2-3 години Grundfos UP Basic 25/4 беше на цена 127лв, всяка друга конкуренция се свиваше в диапазона 80-120лв и почти не можеше да продава. Сега като влязоха в сила директивите най-евтиния електронен модел на Грундфос стана на цена 240лв, много от марките дори все още нямат електронен модел, но прекръстиха своите помпи на "соларни" (защото за соларните все още не е влязла директивата в сила), като дори им вдигнаха цената и продължиха да ги продават и то с много по-голям пазарен дял. Та не знам кой ги мисли тези директиви, но са ощетени добрите фирми, но и клиентите, защото преди 3 години за тези пари получаваха много по-качествен продукт
lov - майстор
Пак ще помоля за директен линк към тези директиви. Без значение на който и да е от европейските езици.
Щото директиви много а в 99% от случаите са само пожелателни. А в някои от случаите са безумия които и се ползва така нареченото мълчаливо съгласие за не изпълнение.
Последно за което се сещам са точно тези енергоспестяващите крушки. От 2015 трябваше да влезе забраната за използването на тежки метали като живак на пример при осветителните тела. Да ама не щото забраниха с нажежаемата и сега по същата директива трябваше да спре и производството на уж енергоспестявщите. Та освен лоеници и светодиоди нищо друго не би трябвало да има в магазините
1115 - специалист
- Докторе, никой не ми обръща внимание.
- Следващият
1115 написа:
LazarGanev написа:
...
О, lov, не ми се търси сега - това са европейски директиви като тези, които забраниха крушките с нажежаеми жички...
Това в същност са регулации 641/2009 (EC) и 622/2012 (EC) към директиви 2005/32/EC, 2009/125/EC
и те касаят индекса на енергийна ефективност.
Сега не съм запознат с този индекс как се изчислява, но ми се струва, че разните му там Вило и Грундфос се опитват да продават скъпо "ВИСОКО ЕФЕКТИВНИ" ЕЛЕКТРОННИ помпи, които не подлежат на ремонт - мечтата на производителя.
С две думи - ползваш помпа за 270лв и като се повреди след гаранционния срок я хвърляш, както хвърляш носна кърпа.
И после тези компании се тупат в гърдите, как със заводите в Китай, които не са под контрола на директивите на ЕС и бълват милиони тонове ЦО и замърсяват зверски околната среда, са спестили много ток.....
Ще падна от смях.
lov - майстор
Да колега са същото става на въпрос. Фирмените лобита са натделели в тези комисии. Успях да намеря първо източника и в общи линии съдържанието е Бла..блаа, бла и т.н.. При проектиране на нови трябва да се спазват тези условия да отговарят на едни измислени параметри дето и китайските ментета покриват. Всичко проектирано до сега остава в производство.
И докато ровех, погледнах големите фирми как се фалят че отдавна са покрили нормативите. И постоянно натякват на това колко са велики....... и да не продължава да обяснявам политиката за лапнишарани.
ivanovbg - майстор
Същата работа е като с нашите измислени търгове за закупуване на коли в държавните учреждения. Условията са такива, че само избраните да ги покриват :lol: :lol: :lol:

Май става актуално:
-Ало, енергото ли е?
- Не, централата на ЕС в Брюксел.
- Е, няма значение и на вас да ви ....
radius - майстор
1115 написа:
И после тези компании се тупат в гърдите, как със заводите в Китай, които не са под контрола на директивите на ЕС и бълват милиони тонове ЦО и замърсяват зверски околната среда, са спестили много ток.....
Ще падна от смях.
Ей това е същината на всичко. ( но май и аз съм в схемата с 2 алфи подготвени)

Шопе мерси за таблиците.
mgbagera - специалист
Рано ли е да започнем дискусията за пропиленгликол?
Има ли разлика в качеството му из между различните производители ? Вие какъв си взимате и от къде?
В какво съотношение го разреждате?
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 131

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: