• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 131
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Вържи ги здраво колекторите за да не намериш 1500 лв на двора или по-лошо- да претрепат някой.

Относно подвижната стойка и пантите. Аз ползвам панти от врати на Москвич. Много са здрави, не клеясват, пък и да ръждасат малко ВД 40 и се раздвижват лесно. Днес ако ми остане време ще снимам новата ми стойка с такива панти.
mgbagera - специалист
Аз залепих по 2 парчета тръба в горния и две в долния край на стоиката а през тях минават Г образна арматура за крака.
Andri01 - майстор
При монтажа на пантите в долния край внимавай ,като се вдига СК към 60 гр. ,касата му да не опре на стойките. И друго-направи ли лек наклон към входящата тръба-за източването?
шоп - майстор
ето снимки на една нова стойка, която подготвям. 22 бр вакумни тръби-хоризонтални

пантите са от 40 годишен москвич :-D дано изкарат още 40 години на покрива :-D

след монтажа - още снимки

Прикачен файл

SAM_8066.JPG

Прикачен файл

SAM_8065.JPG
mgbagera - специалист
Как става закрепянето на датчика към колектора ?
шоп - майстор
Много хора го монтират външно да контактува към изходящата тръба. Въпреки термоастата и изолацията за мен това не е надежден и точен метод.

Аз слагам на изгода тройник и гилзата по този начин е потопена.
mgbagera - специалист
А нещо паста слагате ли или? То и гилзата е бая по широка от датчика.
Как го фиксирате да не шава?
шоп - майстор
Не използвам никакви термо пасти. Датчика е с диаметър около 5 мм и е директно потопен във флуида. Просто има един поцинкован 1/2 водопроводен тройник и мъжки преход ф16 към тръба с ал вложка. 10-15 см тръба с ал. вложка и високотемпературан силикон до 150 градуса уплътняват всичко. Системата е без налягане.

ето тук има една снимка, която показва идеята
viewtopic.php?f=10&t=50028&start=220
lz2skt - специалист
Има и гилзи за термосензор с по-малък диаметър на отвора.Иначе може и сам да си я изработиш...
mgbagera - специалист
Утре ще проверя по магазините за гилза с по малък размер а междувременно ето ДБ съда в завършен вид.

Прикачен файл

DSC_0232.jpg
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 131

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: