• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
Как за единия .... за двамата :roll: те са 2 употреба :wink:

От ибей O:)
Andri01 - майстор
"...Аз не мога да повярвам какво чета тук... да правиш преместваеми стойки... пълна лудост. Абсолютно никакъв ефект няма да има 5 градуса разлика...." Чети по внимателно,преди да критикуваш!!! А колкото до 5-те градуса: 43-23=20гр. разлика! 68-43=25гр. разлика! Ако на времето си внимавал в час,щеше да знаеш изменението на ъгъла на падане на слънчевите лъчи през сезоните! Но както казах:" въпрос на вкус,..." и разбиране!
syncho - майстор
Хайде сега да сметнем и ефективността при различните ъгли и да видим дали има съществена разлика.
Andri01 - майстор
:-D Ок,смятай! А разлика наистина има,!Надявам се,че не си като представителя ти във Варна Е.Генков-абсолютно скаран с коректноста! Просто имах контакти преди време с него и съм тотално разочарован !
syncho - майстор
Съжалявам, че си останал разочарован. До момента не сме имали проблеми с тях и ще имам предвид забележката ти. Ще съм ти благодарен да споделиш на лични за какво става въпрос. Всички сме хора и правим грешки и съответно не сме незаменими.

Относно ефективността - при вакуумно-тръбните системи ъгълът наистина не играе толкова голяма роля, за да си заслужава да се поставят такива "преместваеми" стойки. Италианските ни партньори са правили такива тестове именно поради куп запитвания по този въпрос и са установили, че се получава най-много 10% разлика при игра с ъгъла (оптимален за лято/зима). При плоските се получава по-голяма разлика именно поради това, че там оптималния ъгъл на падане на лъчите е 90, а при всички останали има не малко отразяване.
Фитилчо - майстор
Демек слагам ги под "зимен ъгъл" и карам за гарата .... не местя повече :cool:
syncho - майстор
Аз лично бих ти препоръчал някъде м/у 40-50 градуса стига да има възможност. От там нататък как ще ги направиш си е твоя работа.
barborino - специалист
syncho написа:
Аз лично бих ти препоръчал някъде м/у 40-50 градуса стига да има възможност. От там нататък как ще ги направиш си е твоя работа.
+1 :)
Фитилчо - майстор
Колкото по прави(по голям ъгъл межу 40 и 50) , толкова по зимен е той (нали зимъска слънцето е ниско)

Правилноп ли съм разбрал? :)
lov - майстор
Снощи се опитах да пиша точно за тия ъгли и язък за труда. Нета ми е почти нулев та и сега не съм сигурен дали ще излезе. Та след два дена ще се прибера ако искаш тогава защото имам какво да споделя
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Соларна система в проект - моля за мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: