• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Снимките не са много добри, снимах днес сутринта, в 8 и 15. Но се добива представа за градуса и лекия наклон.

Изображение

Изображение
saraneron - специалист
kalin72 написа:
Снимките не са много добри, снимах днес сутринта, в 8 и 15. Но се добива представа за градуса и лекия наклон.

Изображение

Изображение
Не е ли много близо до къщата и да се получава засенчване ,през зимата ще е зле а лятото добива намален?
Или само така изглежда
?
kalin72 - майстор
И аз мислех, че е близо, но къщата не засенчва след вратата на гаража, поне лятото, за зимата имам котел :) Но и тогава не мисля, че ще има сянка.
Виж на първата снимка слънцето къде е, точно на ниво рамката(лява страна), на обед е точно над къщата, срещу рамката, на залез, към 6 часа, е точно от другата(дясна) страна на рамката, мисля, съм уцелил правилната посока и наклона :)
Evgeniy - майстор
Като гледам грубо къщата идва на 45 градуса, което значи без сянка от средата на март до края на септември.
m.lukanov1951 - специалист
Колеги чета внимателно темата ,хареса ми drainbаck системата като много надежна за система с вода,но ме интересува дали един панл EZINC AAX 1,8m2 би могъл да грее 80л бойлер със серпантина и до колко градуса.
kalin72 - майстор
Пуснах системата в експолатация, от 10 сутринта до 1 на обяд, за 3 часа вдигна градусите в бойлера от 22 на 30, мерени долу. Времето е с променлива облачност, мястото 750 м надморска височина, Западна България. Горе на колетора, според датчика, забоден под гуменото уплътнение, температурата е 60 градуса.
Обаче май имам проблем с управлението
http://www.tesy.com/bg/products/aksesoa ... hma_rs_02/
...помпата съм я вързал да се управлява по мощност, делта Т е 3 градуса, най-висока темп на бойлера съм задал 65 градуса. Помпата е на трета скорост. Забелязах, че от време на време няма никакъв дебит, а тя си върти...след време пак започва циркулация на водата, и така...на какво може да се дължи това, да не би на неправилните ми настройки на управлението?
И друго, имам чувството, че помпата непрекъснато има нужда от обезвъздушаване...монтирана е вертикално, веднага след серпентината на бойлера, не би трябвало да смуче въздух.
Така, мисля, че помпата не струва...като я пусна с модулация, тръгва добре, и след известно време, пак работи, но на празен ход, като че ли...
LazarGanev - "Велик майстор"
Проблема не е нито в управлението, нито в помпата, а трудно се чисти въздуха първоначално. Аз преди 3 дни пощурях докато обезвъздуша една система. С тези тънки тръби трудно се обезвъздушава серпентината, ако няма отделен обезвъздушител .
kalin72 - майстор
Тоест да си я оставя да върти ден-два, и тогава ако не се е оправила, да търся причината? Може и някъде да имам леко сълзене...имам едни съмнения на едно труднодостъпно място...
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами ако нямаш обезвъздушител на серпентината гледай да изкараш някак си въздуха - я от холендъра на помпата или по друг начин
bbibata - помощник
LazarGanev гледах по нагоре в темата си пуснал едно управление на Теси с модулиране на оборотите, със стандартните помпи съвместимо ли е?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Изграждане на слънчева система за отопление." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: