• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tokbatak - специалист
Разгледах почти всички предлагани на пазара пелетни горелки. Единствената разлика между различните модели е в горивната камера - едните са с тръбна а другите с чашковидна. Въпроса ми е кой вид горивна камера е по добър?

P.S. Нужната ми максимална мощност е 20-22kW. Котела е Юнкерс 28kW. Имам 12 точки(2 бойлера-120 и 50 л., 7 стай, 2 бани, 1 коридор)
hr.hristov57 - специалист
Едвали само това е разликата?
LazarGanev - "Велик майстор"
Все едно да кажеш, че единствената разлика между различните марки коли е в емблемата :wink: . А какво ще кажеш ако само една фирма има 4 различни горелки на цени от 1300 до 2000лв, които имат една и съща горивна камера :) ?
VLADO66 - майстор
За да вляза и аз в тона на темата-ето любимата горелка на Лазар :) viewtopic.php?f=10&t=41136
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Да, четвъртита е (чашковидна) и некои я фалят :wink:
hr.hristov57 - специалист
Е,..кажете му на човека! Явно не му се чете, а чака някой да му каже каква горелка пда си купи.
syncho - майстор
tokbatak търси горелка с ефективно самопочистване, за да нямаш проблеми с шлаката.
Strahil - специалист
Щом си с Юнкерс ще ти свърши работа горелка с 'чашковидна форма на гор. камера' , т.к другата ще ти бие в стената на котела ,което е нежелателно
Radoslaw - специалист
За да вляза и аз в темата за тези пари ,можеш да си купиш универсална горелка и да гориш всичко не само пелети.
ico_3 - специалист
Здравейте,за да не отварям нова тема ще ползвам тази на колегата.След проблеми с кръста :sad: тази зима реших да мина на отопление с пелети.Отоплявам къща на два етажа около 200 кв.м с алуминиеви радиатори и бойлер 150 л външна изолация 5см като на втория етаж има и вътрешна с 2см фибран и гипскартон и вата на таваните 4 камерна пвц дограма с двоен стъклопакет.Досега се отоплявах с котел Viadrus U22 D 30 kw горих донбаски въглища но тази зима,то нямаше и зима де не го държах на оптимална температура а на 50 гр. понеже в стаите става много топло в резултат на което се появи страшен конденз в котела и комина ми протече изгорих около 3 тона и половина въглища.Та на въпроса колко каква горелка трябва да си купя за въпросната площ и какъв разход на пелети да очаквам.Спрял съм се на два модела Greyko RB и Ерато GP IV генерация помогнете ми да избера от форума прочетох много добри отзиви за Greyko но проблемът е че фирмите в нашия град не я продават и трябва да си извикам майстори от 60 км а и не може да се кандидатства за кредит енергийна ефективност при покупката и за това клоня към ератовската,но ако Greyko наистина е толкова добра ще взема нея.Благодаря Ви предварително.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пелетна горелка до 2500лв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: