• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Въпреки всичко не е зле да потърси причината. Понякога не добре занулен бойлер например на някой съсед води до големи главоболия. 6osi6, потърси енергаджиите да огледат трасето до таблото ти за хлабави връзки. Ако ел. таблата са изнесени също е възможно проблема да е в някое табло защото това - Преди години при буря имаше ток в нулата. В съседната къща кабелите бяха избили мазилката. не е никак добре.
Radoslaw - специалист
6osi6 написа:
Radoslaw написа:
Не знам ,какво си спестил ,като си поръчал контролера без кутия
Не се разбрахме с поляка. Грешка в превода.
Radoslaw написа:
Не се занимавай с никакви железа и тръби освен ,ако не си маниак на тая тема. Тези контакти ,които показваш , заземката се връзва последователно на всички и след това на защитното зануляване на контакта от които ще захранваш контролера.
Радославе, в тръбата или шината за заземяване няма нищо лошо. На метър под помещението на котела има подпочвена вода. Преди години при буря имаше ток в нулата. В съседната къща кабелите бяха избили мазилката.
Radoslaw написа:
Вземи си една пластмасова кутия от Жо Вен ,на Раковска и Сливница.И наистина внимателно,ако не си се занимавал с такива работи не експериментирай.Обади се, ще го направим заедно.
Поръчах си метална кутия. Вижда се горе на снимката над котела. Когато монтирам захранващата и изходните букси ще ти се обадя.
Не си струва да правиш ново заземление.Външното ти захранващо табло е заземено и то ,както трябва.Наистина има някакъв шанс да има хлабави връзки, ама за това дая правиш ново заземление.Тъпо е.
Чак сега видях ,че си сложил контролера в метална кутия отгоре на котела.Тогава самата кутия също се заземява.
6osi6 - майстор
Radoslaw написа:
Външното ти захранващо табло е заземено и то, както трябва. Наистина има някакъв шанс да има хлабави връзки, ама за това да правиш ново заземление. Тъпо е.
Чак сега видях, че си сложил контролера в метална кутия отгоре на котела. Тогава самата кутия също се заземява.
Външното табло е заземено. Но инсталацията в къщата и захранващия кабел от таблото са двупроводни. Ако заземя кутията, това ще е занулаване, а не заземяване. Тогава няма да се изпълни схемата за свързване на контролера предвид предупреждението долу с трите удивителни.

Прикачен файл

2 Untitled.png
Evgeniy - майстор
Е то това предупреждение си е стандарно за да се изпълни изискването при трипроводни системи заземителната линия да не се използва като тоководеща, а само за защитна.
Иначе тока към консуматорите ще се разпредели в двете жици и ще сработи дефектнотоковата защита, ако въобще има такава.

Ганев, аз ползвам подобна защита за 60 стотинки - един или два варистора направо в таблото след панцера:
http://www.elimex.bg/product/21160/var-jvr20n391k.html

Защитават всичко, но гърмят :) и като се случи да ни няма вкъщи фризера остава без ток.

Иначе руснаците имат интересна идея за провокиране на дефектнотоковата защита да сработи при пренапрежение (без гърмене):
http://dl2kq.de/pa/1-17.htm
6osi6 - майстор
Виадрус със слънчоглед на минимална мощност.
Прикачен файл:
DSCF2941.JPG
DSCF2941.JPG (112.66 KиБ) Видяна 1871 пъти
Подаване на гориво - 7 сек.
Пауза между подаването на гориво - 23 сек.
Прикачен файл:
DSCF2947.JPG
DSCF2947.JPG (69.62 KиБ) Видяна 1871 пъти
Температура на димините газове 75- 81 градуса.
Темп. на котела до 59 гр.

С двоен дефлектор :wink: - плюс един отвес, под дефлектора, "забит" в гривната.
Прикачен файл:
Untitled.png
Прикачен файл:
233.png
Подаване на гориво - 7 сек.
Пауза между подаването на гориво - 33 сек.
Прикачен файл:
DSCF2972.JPG
Температура на димините газове 74 градуса.
Темп. на котела до 57 гр.
n.ganev - майстор
Не те ли е страх от тези ниски температури в димоотвода :? ?
6osi6 - майстор
На тези високи температури на вън и ниска консумация вътре - това е положението. Като вдигна мощността, котела влиза в режим на изчакване за около час и температурата му отлита на 70 и повече гр. А така работи до 56-57.
Има време за по-високите температури.
n.ganev - майстор
Не знам ама онзи ден ми звъня клиент с проблем - конденз при условие, че при нас в момента е десетина гр. мах през деня и 6 през нощта а Тдг са около 110 и се чудя какво става. Като имам време тези дни ще го посетя, но :? . Помагайте!
6osi6 - майстор
n.ganev написа:
Не знам ама онзи ден ми звъня клиент с проблем - конденз при условие, че при нас в момента е десетина гр. мах през деня и 6 през нощта а Тдг са около 110 и се чудя какво става. Като имам време тези дни ще го посетя, но :? . Помагайте!
Виж как се движи температурата на водата на връщащата линия. При мен сензора е входа на задната секция над клингеритовата гарнитура. Управлението отваря четирипътния вентил на 44 гр. Сега температурата се вдига до 50 градуса, Затваря обратно при 43, като температурата за няколко минути спада до до 36-37 гр.
n.ganev - майстор
97% изпълнявам с трипътник на 60гр. Така, че това е изключено без посещение.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: