• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
klintan - специалист
Може ли да покажеш снимки на котела и ретортната горелка,колко пари ти седна само горелката -без котела, и да кажеш каква площ отопляваш ,в къща или апартамент и изолация,разход и с какви въглища - правят ли шлака.
boris_4 - напреднал
За Клинтън горелката с останалите неща струват 2200лв.Не съм се научил още да качвам снимки но ще се опитам.Отоплявам къща без изолация около 100кв.м. с възможност за още толкова,като горният етаж дори няма все още дограма.Сега разбирам тези от форума ,които настояват първо да се направи добра изолация.Разхода на въглища е от35 до 60кг.Тази разход първоначално ме озадачи но после осъзнах ,че можеби е оправдан.Горя предимно руски въглища марка дом.При топлото време до сега с едно зареждане с 120кг.въглища за три дена се получават две кофи от12литра сгур и нещо като фин бургаски пясък.Пробвах различни настроики но сгурта си оставаше същата.Температурата на водата на котела е от 50 до 55градуса.
klintan - специалист
Доста сериозен разход за донбаски въглища за 100 кв.м , явно ти оказва много голямо влияние втория етаж дето е без дограма и ти бяга от тавана.А имаш ли проблем с прахоляка на донбаските или си го изгаря?
boris_4 - напреднал
Не съм горил досега донбаски тези са руски.С прахоляка нямам проблем ,почиства се с четка за трохи.
s_s1 - специалист
Вчера докараха близо 3 тона черупки от орехи.
Като изпразня бункера от костилките за 4-5 дена и ще ги пробвам. Казват, че били много калорични...
Интересно ми е колко ли въздух ще искат.
agro - специалист
Много добро гориво. Има само един проблем - шнека на горелката, който подкарва черупките трябва да е с много стабилна конструкция, или черупките да са предварително надробени. Иначе се чупят лагери, къса се оста - въобще - проблеми. Точно над това си блъскам главата в момента - каква дробилка да се слага пред серийна пелетна горелка с вграден шнек, за да работи с черупки от орехи, без да блокира или да се чупи от големите твърди черупки. Трябва да е нещо просто, евтино и дуракоустойчиво. Ако някой е виждал подобно устройство - нека сподели.
Тани - модератор
Моля , не цитирайте предишни мнения! Доста тегаво става четенето на темата! Виждам, че е практика в тази тема! Ако се наложи да цитирате по-стари мнения, в цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате.
Необходимо ли е три пъти в три последователни мнения да пише едно и също нещо? Че сме дърти, дърти сме, но чак толкова, не ни е налегнала склерозата :lol:

Особено пък такива цитати - viewtopic.php?p=570957#p570957

добре, че форума ограничава до три цитата един в друг, че иначе в едно мнение може би щяха да се събират по две страници предходни мнения :lol:

Прикачен файл

Цитати.png
boris_4 - напреднал
Имам въпрос към s_s1.Колега интерисува ме пидаването на въздух в твоята горелка.Аз имам само един вентилатор,които подава въздух през специални отвори на изхода на горелката,като близо до вентилатора има един отвор през които се подава бъздух през шнека на горелката.При тебе има два нагнетателни вентилатора и един на изхода на котела.Чрез единият нагнетателен се подава въздух през запалката но не виждам някои от тях да подава въздох към шнека.Ако можеш даи повече информация.
s_s1 - специалист
До колкото съм запознат /не съм разглобявал още котела/ при горене има два въздушни потока:единия минава през горелката, явно е включен след шнека с пелетите и другия отдолу отстрани около самата горелка, а димосмукателния е на комина, за него е ясно. Когато правя корекциите за въздуха не знам дали само 1 или 3-те заедно се корегират от 1 настройка.
boris_4 - напреднал
Благодаря колега s_s1.Трябва да знаеш,че проявявам голям интерес към начинът на работа на твият кител.Ще чакам при възможност повече информация.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: