• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
s_s1 - специалист
Radoslaw написа:
За съжаление ,напоследък ,нямам ,много време,но бих искал ,кратко и категорично да заява.Хората са го измислили всичко това ,което дискутираме тук.Вече се продават ,котли с керамична водна риза ,как са го направили и аз не знам.По спетциално в централна европа ,може би има ,поне 100 вида ,котли с автоматизирани горелки .И си горят каквото си искат.Не знам, защо но повечето използват въглища ,които месят с овес.явно така им е най изгодно.


Добре, дай примери, кои от тези, които се продават в Европата се придават и при нас, т.е. съвет марка и модел, който да си купя.

Мой приятел ми каза, че семейството на което е ходил на гости в Германия се топлело със "слонска трева". Не ми е ясно каква е тази трева, дали вирее в Германия, но за тук в Бг не съм чувал.
s_s1 - специалист
Ясно, разбрах, и как тази суха трева се мели, за да се гори с автоматична горелка и колко енергия се получава от килограм?
Christo - майстор
От тревата правят пелети. Ползват я, защото произвежда много биомаса на декар, без много големи грижи и е многогодишна. Освен това, е доста суха и не иска големи разходи за доизсушаване. Също така, е с ниско съдържание на пепел.
s_s1 - специалист
Явно слонската трева не ме интересува, че не расте в нашия Балкан.
Но все пак ме интересуват предимствата и недостатъците на посочените от мен котли, а също и на други такива, които не съм споменал.
s_s1 - специалист
Явно, че сега не е сезона на отоплението, но все пак, ако някой от колегите има опит с посочените в темата да сподели.
Radoslaw - специалист
s_s1 написа:
Явно слонската трева не ме интересува, че не расте в нашия Балкан.
Но все пак ме интересуват предимствата и недостатъците на посочените от мен котли, а също и на други такива, които не съм споменал.
лятото се преполови,няма да усетиш ,кога си е отишло.Сега се прави всичко за отоплението.От 2 години ,поне така каза ,че се интересуваш от нещата ,които те валнуват.Би трябвало да си много в час.ако имаш пари ,купуваи комплект котел с универсална горелка.Каза че котела ти е протекъл,по принтцип ,стоманените се ремонтират.Поръчал съм една универсална горелка ,тия дни би трябвало да пристигне.Ако искаш ела да я видиш.Еи сега колегата ,ще каже я да видя ,какво опекохте.
syncho - майстор
За новата ни база сме си харесали TRMO 40 и такъв ще сложим, когато му дойде времето. До момента не съм попаднал на нещо друго, което да ме впечатли повече като цена/възможности. Надали някой може да ме убеди, че на Ерато котелченцата биха ми свършили по-добра работа.
Radoslaw - специалист
syncho написа:
За новата ни база сме си харесали TRMO 40 и такъв ще сложим, когато му дойде времето. До момента не съм попаднал на нещо друго, което да ме впечатли повече като цена/възможности. Надали някой може да ме убеди, че на Ерато котелченцата биха ми свършили по-добра работа.
привет ,всичко това е много хубаво,само че ,забравих ,каква е заплатата на българина?като имаш парите, купи си такъв котел.В полша и чехия същия котел е -10000 лв.може би не се изразих добре около 5000 лв.Транспорта оттам е 200 евро.Къде излиза сметката ?А една горелка универсална 15-35кw e okolo 2ooo лв.само не мога да разбера ,едно ,защо всеки иска да прецака бедния българин.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: