Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Колко литра бойлер смяташ да слагаш? Не знам кой и къде прави тоя Брамак, че да е по-скъп от немския Бош, че и с по-малка площ :? . Уж по-малък, пък се колебаеш между един Брамак или два Боша - за това те попитах за бойлера, Бошовете са за 300л.
klambrev - специалист
Бойлер все още няма но съм се ориентирал за 200 - 250 литра.
Понеже съм на етап строеж на покрив, а последните два дни са дъждовни и попаднах на тези вградени колектори и от там се затърсих дали да не вградя нещо преди да довършиме покрива.
LazarGanev - "Велик майстор"
За колко човека?
klambrev - специалист
двама с желание да се увеличиме с 1-2
Основната идея е колектора да успява да загрява водата в периода когато неработи другото отопление(април-октомври)
LazarGanev - "Велик майстор"
От опит - един Бош с 200л бойлер става за трима човека, но за 4 идват малко
klambrev - специалист
Благодаря за опита.
1 колектора ли идва малко за 200л, или като количество вода в него?
И най-вече се двуумя дали да е вграден колектор?
Слагам метални керемиди поръчани на точната дължина за да няма снаждания и всичко по покрива е импрегнирано с идеята повече да не го пипам този покрив. Единствената евентуална пробойна(прекъсване на металния слой) е комина но и за него са взети всички възможни мерки - обшивки, фолия и т.н.
Какъв е шансът да се повреди този колектор
LazarGanev - "Велик майстор"
Не достига количеството разредена вода :)
При последната голяма бомбандировка на София (градушка) нямаше нито един строшен Бош (по информация от централата), така че шансът от повреда не е голям.
klambrev - специалист
Благодаря за съветите.

В крайна сметка реших да направя непрекъснат покрив, панели ще се слагат в последствие.
Оставих отвори за тръби и място за закрепяна на конструкцията

Тема "Bosch Solar 4000 х 2 или Solar 7000 TF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: