• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
boretobobo - специалист
А бойлер нямали да има :?
Последна промяна от boretobobo на пет окт 04, 2013 5:58 pm, променено общо 2 пъти.
s_s1 - специалист
boretobobo написа:
А бойлер намали да има :?

Бойлера е онзи цилиндър най-отгоре в дясно, първи него го пускам по веригата /както е и сега/ и винаги е загрят, защото когато термовентилите затворят когато стаите се затоплят водата циркулира само през него.
boretobobo - специалист
s_s1 написа:
boretobobo написа:
А бойлер намали да има :?

Бойлера е онзи цилиндър най-отгоре в дясно, първи него го пускам по веригата /както е и сега/ и винаги е загрят, защото когато термовентилите затворят когато стаите се затоплят водата циркулира само през него.
Мислех и аз да монтирам но маи за парно с пелети не е удачно.
Като достигни определена температура в стаите горелката гасне и няма излишна енергия.
Другия вариант е да го свържа на връщащата вода в котела така като запали и вдигне 35с
помпата включва и бута топла вода в котела.
А като стигне 55/60 връщащата подгрява буфера
kapanec - специалист
Така както си я сложил няма как да ти върти малкия кръг или изобщо няма как да се получи поток три пътен вентил ти отваря на 60гр това което ти е в черно на вентила е затворено положение а когато ти отвори самия кръг ти става голям и пак ще влиза доста по студена вода от буфера :?:.Ако я сложиш пред самия котел на малкия кръг е по удачно и по ефективно ако мислищ все пак да е със една помпа.Има и друг минус тая схема така приоритетен ти е буфера а не радиаторите

Прикачен файл

viewer.png
viewer.png (66.89 KиБ) Видяна 4331 пъти
bulhomes2 - майстор
s_s1 прочети цялата тема! На никой не му се обяснява нещо, вече обяснено и то в темата. Тая серпентина в буфера не ти трябва.
s_s1 - специалист
bulhomes2 написа:
s_s1 прочети цялата тема! На никой не му се обяснява нещо, вече обяснено и то в темата. Тая серпентина в буфера не ти трябва.

Чел съм я тази схема няколко пъти, още от създаването й, тя е една от причините, за да започна да чета този форум.
Не мога да мина без серпентина, защото съдът ми е отворен и не е под налягане, на предната страница съм постнал снимка.

А за моята схема трипътните вентили съм ги копнал и преместил, не мога да рисувам с компютър, така, че първия при котела е направен така, че водата да циркулира в малък кръг и като превиши 60 С тръгва "нагоре" към радиаторите, а втория когато превиши 70С тръгва да циркулира и през серпентината на буфера.
kyxap - специалист
Какво е това животно "буфер със серпентина". Това си е бойлер. Буфера е съд, през който циркулира водата от отоплителната инсталация.
s_s1 - специалист
kapanec написа:
помпата трябва да е пред три пътния вентил на малкия кръг. трябват си 2 помпи + UPS


Добре, къде трябва да е втората помпа?

Това е схемата според завода производител на моя котел.

Прикачен файл

sheme1.jpg
boretobobo - специалист
s_s1 написа:
kapanec написа:
помпата трябва да е пред три пътния вентил на малкия кръг. трябват си 2 помпи + UPS


Добре, къде трябва да е втората помпа?

Това е схемата според завода производител на моя котел.[/quote
Вгледай се по внимателно в схемата там има две помпи.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: