• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
2 тона :) , ами супер =D> .
feikot - специалист
Смятах ги 5 пъти,защото и аз не повярвах. Мога да снимам страниците на тефтера и да ги кача :),за 5 месеца,720 лв и по 40 лв. ток,са 920 лв. излиза по 184 лв. на месец,което не е малко за апартамент :) миналата година януари тока беше 280 лв. февруари 200. Това с един климатик и печка на дърва в другата стая,което според мен отговаря на много въпроси,дали си заслужава или не

Ако го смятаме на хартия излиза по 13 кг на ден,но се получава от разликата,че е имало дни в които по 40 кг съм горил имало е дни и по 10,а е имало и дни в които не е работило парното. Само че тия дни,в които съм горил по 3-4 чувалчета са били 5 за цялата зима. Общо взето аз за това не я обичам статистиката,защото е крайно манипулируема "наука". Тази година ако е кочан постоянно,ще изгоря примерно 3 или 4 тона,какво излиза тогава,че горелката е лакома или,че пелетите са некачествени... Смотана история е,не можеш да кажеш - тази горелка гори толкова и толкова... има много субективни фактори влияещи на този показател.

Обаче пък ако стои въпроса пред мен сега,при онзи пазар,който беше миналата година,каква горелка да си взема,пак бих взел ИВГ и ако не излезе нещо по-добро от нея,сигурно пак бих я взел. Не съм имал допир до ератовските,но просто фероли и другите нискобюджетни не стъпват и на едното копче на тази. ГП-тата може и за тази година да избухнат с нещо ново,но в една песен се пееше - а дано,ама надали :) И ИВГ-то си има недостатъци,но за тия пари толкова,не казвам,че на пазара няма по-качествени и добри,но струват 2-3 пъти колкото ИВГ. За мен въпроса е приключен
plastkomfort - специалист
Никой ли не е чувал за горелката на Прити :?
plastkomfort - специалист
Да това е.
Настройвал ли си тази ламя ?
На минимална мощност и дават 2 кг.
Мой познат си е вземал и ще трябва да му помагам при настрийките.
За това питам дали някой е настройвал да сподели ако има тънкости.
filmatoplo - майстор
Не съм нагласял такава , :? много странно нали сте от града на Грейко , не харесвате ли техните горелки.
plastkomfort - специалист
Аз да но моят човек е предпочел Прити.
А и на добра цена е взел комплект котел + горелка за около 2000 лв.
feikot - специалист
После защо горяла 2 кг минимално....то и Пони-то му дават 1.4 кг минимално за 15 киловатова с риза.... никога няма да си обясня някои неща
Може ли някой техник да ми даде телефон за връска?
plamen_peev - специалист
Антония да бяхте писали откъде сте за какво Ви е техник.
Горелка ли котел ли. Такива простички работи.
Па после да получите ВРЪЗКА.

ПП. аз не съм от техниците :)
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Тема "Мнение и съвет за котел + горелка (пелети)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: