• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 39
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Допуснал съм една неволна техническа грешка в цитирания пост и никой не ме е поправил ей :) . Искал съм да кажа, че горелката Е за хора, които обичат сигурността, а съм написал че НЕ Е. Май е добре да го поправя, въпреки че е стар поста. Та за евтините пелети - купуват се лятото, не сега. Например шуменските пелети са добри за самопочистващи се горелки - дървесни и калорични, като падат до 260лв през лятото. Слънчогледовите също са добри - някои от тях са доста калорични, само дето правят много пепел. Чувам за цени 200лв. Костилките са слабо калорични и трябва да се смесват
lusynik - специалист
Колеги,бихте ли споделили мнения за горелка Грейко?
agro - специалист
LazarGanev написа:
Слънчогледовите също са добри - някои от тях са доста калорични, само дето правят много пепел. Чувам за цени 200лв. Костилките са слабо калорични и трябва да се смесват
Пробвал съм със слънчогледови пелети на италианска горелка и я съсипах. Според мен температурата на топене на шлаката от слънчогледовите пелети е по-ниска от температурите, развивани от съвременните ефективни пелетни горелки. Това е и причината да съществуват некачествени дървесни пелети - съдържат и кората на дърветата. Кората обаче има голям пепелен остатък и образува шлака в горивната камера на горелката, което нарушава доброто горене. За сведение - температурата на топене на шлаката от чиста дървесина е 1400 градуса, от слама - 800 градуса, от слънчогледова люспа - 1100 градуса и т. н. Има цели научни трудове в тази област. Затова в горивните инсталации на слама например най-важното е да се спазва температурата в горивната камера, за да не се облепят нагревните повърхности с разтопена шлака от летяща разтопена пепел.
LazarGanev - "Велик майстор"
agro написа:
Пробвал съм със слънчогледови пелети на италианска горелка и я съсипах.
Предполагам че говориш за евтина горелка Фероли? Опитай да съсипеш Грейко РБ, която е създадена точно за да гори всякакви евтини калпави агропелети :wink:. Можеш да съсипеш котела, но не и горелката. Чувал съм, че в продуктите на изгаряне на сламата има много сяра, която може да съсипе котела, но всеки си решава - един нов топлообменник не струва милиони
agro - специалист
LazarGanev написа:
agro написа:
Пробвал съм със слънчогледови пелети на италианска горелка и я съсипах.
Предполагам че говориш за евтина горелка Фероли? Опитай да съсипеш Грейко РБ, която е създадена точно за да гори всякакви евтини калпави агропелети :wink:. Можеш да съсипеш котела, но не и горелката. Чувал съм, че в продуктите на изгаряне на сламата има много сяра, която може да съсипе котела, но всеки си решава - един нов топлообменник не струва милиони
Предполагам, че за да горят подобни продукти, горелките на агропелети развиват по-ниска температура в горивната камера, за да не се топи пепелта в камерата - няма изчистване от шлаката. От това обаче трябва да следва по-лошо горене, защото е известно, че най-качествено изгаряне има при максимално възможна температура на факела. А за сламата - не е сяра, а е хлор под формата на хлориди. В големите горивни инсталации навремето сламата се е миела с вода или пара, преди да се вкара в котела, сега не знам дали още е така. Ако сламата се остави на полето да я измият валежите и чак тогава се прибере, проблема също се решава.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, горелката за която говоря е ретортна - пелетите не горят върху скара или решетка, а горят върху други пелети - тоест пелетите се избутват от хоризонтален шнек в една паница, но тя се запълва отдолу нагоре докато се изкомули (препълни). След като се напълни се запалва на билото, един вид с горно горене. След известно време се пода следващата порция отдолу и така се избутват продуктите на горене (пепел, шлака) извън горелката и падат в казанчето за пепел общо взето почти без да са докоснали самата горелка.
idunno - специалист
Не мисля,че 2000 лв оправдават това, което видях на сайта им.Повече старание май трябва, особенно на фона на това,ч е тази горелка изглежда като автоматизиран вариант на разни руски варианти
LazarGanev - "Велик майстор"
Нали смее говорили, че е по-добре да не се изказваш в темите за котли горелки, особено пелетни за да не се излагаш? :cool:
agro - специалист
LazarGanev написа:
Не, горелката за която говоря е ретортна - пелетите не горят върху скара или решетка, а горят върху други пелети
Така да - наистина най-много да се шлаковат топлообменните повърхности на котела от летяща разтопена пепел. А това си е голяма беля - остъклените повърхности на топлообменника трябва да се изчукат ръчно /случи ме се на парен котел на слънчогледова люспа/. Ако се случи веднъж с дадено гориво, значи ще се случи и следващия път, когато това гориво попадне в горелката. Тоест - дали със самопочистваща или друга горелка, при горива с ниска температура на топене на пепелта трябва да не се допуска по никакъв начин превишение на някаква максимална температура на факела, съответстваща на типа гориво. Което не е елементарна задача, ако искаме винаги да работим в зоната на максимално КПД и да използваме различни горива. При дървесните пелети високата температура е допустима, даже желана. При сламените пелети, където размекването на пепелта е още при 760 градуса, управлението трябва да следи да не се надвишава допустимата температура. При останалите агропелети важат подобни правила. Следователно - управлението на всегоривен котел е много сложна задача. Затова обикновено всегоривни котли с максимално КПД /и емисии в нормите/ не се произвеждат. А колкото до ретортните горелки - аз досега си мислех, че се наричат просто горивна камера, защото така са направени напоследък горивните камери на почти всички котлета /без пиролизните / по изложенията в Германия.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 39

Тема "Мнение и съвет за котел + горелка (пелети)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: