• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
turbocharged - специалист
Мерси за съвета. Ще сложа един малък UPS 100W за солара, а за зимата ще се замисля за генератор.
bulhomes2 - майстор
bigdragon написа:
Ето го и моят UPS
Прикачен файл:
Моят UPS.jpg
Представлява следната система:
ТоваИзображение
Плюс ТоваИзображение
Акумулатор и зарядно за акумулатор.

Контактора трябва да бъде с поне два постоянно затворени контакта
и се свързва по следният начин:
От акумулатора през постоянно затворен контакт, през инвертора и през другия постоянно затворен контакт се захранва помпата на 230V.
От мрежата се захранва бубината и през постоянно отворен контакт, който задължително прекъсва фазата, се захранва помпата.
Така при захранване от мрежата, работите с енергото, а при отсъствие през инвертора.

Заземете и занулете, за да не убиете някой техник при отстраняване на повреда при спрял ток и работа на ивертор!!!


Сега ви остава само да следите да имате постоянно зареден акумулатор.
При мен с един издухан 60Ач, разбирай свален от колата, но без мъртви клетки, системата работи 9 часа. Ако желаете може да сменяте акумулатора с друг по време на работа (ако го имате).
Стара тема, ама мисля да правя нещо такова. Обаче се чудя дали не може да се направи и автоматика, която да следи волтажа на акумулатора и при нужда да включва реле, което да включва зарядното.
vlax - майстор
Да вдигна малко темата,питам за един приятел.
Може ли някой да сподели,който ползва Offline UPS за компютри примерно 600 VA или 1000 VA колко време /приблизително/ му захранва помпата с един зареден що годе "читав" външен акумулатор за автомобил 50 Ah или 60 Ah или 65 Ah,ако скоро е правил проби.Помпата е Grundfos трискоростна,на 2 степен -45 W ,без управление/вграден контролер и др./.
:partyman:
jabata - специалист
Не всички UPS-и за компютри, стават за циркулационна помпа. UPS-a трябва да е с чиста синусоида. Ако не е, тогава или няма да работи въобще помпата, или ще бръмчи жестоко.
Повечето компютърни UPS-и са с модифицирана синусоида, и те категорично не стават. Ако тръгне с тях, помпата грее и бръмчи жестоко, и незнам как би и се отразило такова нещо.
burkov - специалист
Не всички компютърни UPS са с модифицирана синусоида.
Имам един eaton 3000VA и е с чиста. На APC има доста модели които също са с чиста.
Там проблема е че повечето са на 24+ волта и като цяло са по скъпи.

Моя е на 72 волта и се чудя дали да купувам акумулатори, защото излиза безумно много.
пет ное 22, 2019 12:01 pmvlax написа:
Да вдигна малко темата,питам за един приятел.
Може ли някой да сподели,който ползва Offline UPS за компютри примерно 600 VA или 1000 VA колко време /приблизително/ му захранва помпата с един зареден що годе "читав" външен акумулатор за автомобил 50 Ah или 60 Ah или 65 Ah,ако скоро е правил проби.Помпата е Grundfos трискоростна,на 2 степен -45 W ,без управление/вграден контролер и др./.
:partyman:
Абе Влакси, умен чиляк си, ко ти тряба да на караш да са изхождами неправилно?!! Даже тука има много теми по темата.
Ей ти колко ше кара на 45 вата.
https://www.technogamma.org/faq.php
Щом не ти пука за акумулатора, тънко няма а минеш, да знайш, а с помпата няма ядове, ако да бръНчи. Ша тръгни и щи пази спокойствиято, споко.
Бе няма ли един да си напрай нещата кат ората, ми се циганска работа?!!
vlax - майстор
пет ное 22, 2019 12:01 pmvlax написа:
Да вдигна малко темата,питам за един приятел.
Може ли някой да сподели,който ползва Offline UPS за компютри примерно 600 VA или 1000 VA колко време /приблизително/ му захранва помпата с един зареден що годе "читав" външен акумулатор за автомобил 50 Ah или 60 Ah или 65 Ah,ако скоро е правил проби.Помпата е Grundfos трискоростна,на 2 степен -45 W ,без управление/вграден контролер и др./.
:partyman:
Пак да попитам за същия приятел.
jabata,burkov,Трифон П.Трифонов, явно не четете въпроса и почвате да обяснявате тинтири минтири и препращате.Айде да допълня,Offline UPS-а не е с чиста синусоида и вследствие нормално е помпата си променя звука и грее ,няма да изгори.Отговора няма да е точен,приблизителен като време,защото зависи от много фактори, влияещи върху работата. Например, капацитетът на акумулатора зависи от степента на неговия заряд, околната температура и възрастта му.Но все пак ако някой сподели.Примерно правих проби - аз съм с UPS модел ХХ ,нов акумулатор ХХ - Ah, помпа модел ХХ,работи на 1,2 или трета скорост, и т.н.
:partyman:
gnt69 - майстор
пет ное 22, 2019 4:13 pmvlax написа:
[Примерно правих проби - аз съм с UPS модел ХХ ,нов акумулатор ХХ - Ah, помпа модел ХХ,работи на 1,2 или трета скорост, и т.н.
:partyman:
За да изчислите времето на работа на SineUPS в авариен режим (при прекъсване на ел. захранване) е необходимо да знаете мощността на консуматора – P (W) и капацитета на батерията C (Ah). Тогава времето на работа на SineUPS в часове t (h) e:
t = 12 x C / P
Например, циркулационна помпа с мощност 100W и външен акумулатор с капацитет 60Ah ще работи 12 * 60 / 100 = 7.2 часа.
Това време е приблизително, тъй като има много фактори, влияещи върху работата. Например, капацитетът на акумулатора зависи от степента на неговия заряд, околната температура и възрастта му.
Ако искате да изберете капацитета на акумулатора, който да закупите C (Ah), то знаейки мощността на товара P (W) и времето на работа t (h):
C = t x P / 12
Например, за циркулационна помпа с мощност 100W и очаквано време на работа 4 часа ви е необходим акумулатор с капацитет 4 * 100 / 12 = 33Ah.

Не ми дава да сложа линк затова ти копирах текст как се изчислява. :partyman:
Хахааа, Русе и той ти го рече, ма математически формули, с мноо неизвестни, кой може да решава?
Моя опит, независимо от чистата синусоида, но с дрът автолмобилен акумулатор е плачевен, за да ти препоръчвам да кърпиш скъсани гащи.
Направи си нещата като хората, а ако не щеш, ше получаваш подобаващи отговори.
УспеЕеееех!
Опа, ако приемаш подаръци, от мъже, подарявам ти истински и пресен тягов акумулатор 33 Ач. Събитиято ще се регистрира на форумна сбирка.
gnt69 - майстор
пет ное 22, 2019 6:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
Хахааа, Русе и той ти го рече, ма математически формули, с мноо неизвестни, кой може да решава?
Моя опит, независимо от чистата синусоида, но с дрът автолмобилен акумулатор е плачевен, за да ти препоръчвам да кърпиш скъсани гащи.
Направи си нещата като хората, а ако не щеш, ше получаваш подобаващи отговори.
УспеЕеееех!
Опа, ако приемаш подаръци, от мъже, подарявам ти истински и пресен тягов акумулатор 33 Ач. Събитиято ще се регистрира на форумна сбирка.
И аз искам акумулатор. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "UPS за помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: