• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
Не мога да проверя в момента но мисля, че горелката изключва и почва да охлажда.
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
Как реагира.
Сега проверих. Ако е на режим СТАРТ и грее нагревателя за да тръгне, щом отворя вратата минава веднага на СТОП и почва да охлажда. Също при всяко отваряне на вратата светва лампата на помпата, по някаква причина. Значи явно има някакъв датчик някъде - къде? :?

ПП. Сега проверих и при WORK. Щом се опитам да отворя вратата веднага минава на СТОП и почва да охлажда, като изписва съобщение: System is off from external sw.
LazarGanev - "Велик майстор"
Явно има различни модификации, аз не съм забелязал такова нещо, но тая година не съм монтирал такива котли
alx359 - специалист
LazarGanev написа:
Явно има различни модификации, аз не съм забелязал такова нещо, но тая година не съм монтирал такива котли
Така изглежда. Моят е миналогодишна "реколта". Разтълкувал ли си например как работи задния панел на котела? Като сменях термозащитата видях само силови жички да се прехвърлят между различните куплунзи. Не видях да идва отнякъде друго управление, освен тръбичката на датчика. Интересно например как се усеща Интиела, че копчето отзад е изключено за да изписва "System is off from external sw"? На контролера има само клема Int. Stop. През процепите на капаците отпред на котела се мержелее някаква жица (вероятно за циферблатите на Т и нялягането).
filmatoplo - майстор
:) Ще се наложи -Пак аз да се намеся , Според мен имаш -Слаба връзка точно на този кабел , и когато отваряш вратата -кабела се мръдва и на екрана изписва това .Размърдай тук там кабелите за да намериш къде се прекъсва тази връзка .По принцип в горелката има един сив кабел с 4 черни жички които се водят комуникация , и от горелката стигат до отзад на панела в един куплунг щепсел .2 жички са ключа старт , другите 2 са стаен термостат . Ако не намираш други кяабели -значи съм прав и кабелчето за старт ти прави номера :wink: .
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
:) Ще се наложи -Пак аз да се намеся , Според мен имаш -Слаба връзка точно на този кабел , и когато отваряш вратата -кабела се мръдва и на екрана изписва това .Размърдай тук там кабелите за да намериш къде се прекъсва тази връзка .По принцип в горелката има един сив кабел с 4 черни жички които се водят комуникация , и от горелката стигат до отзад на панела в един куплунг щепсел .2 жички са ключа старт , другите 2 са стаен термостат . Ако не намираш други кяабели -значи съм прав и кабелчето за старт ти прави номера :wink: .
Според мен Филме, не е така. Погледнах по-внимателно и видях едно колелце-ключ на горния ръб от към дръжката за отваряне на вратичката. Това колелце леко се повдига щом затворим. По същата хоризонтала, но в другия (ляв) край на предницата, се вижда през процепа един бял кабел, в който вероятно тече управлението. Къде отива и как точно Интиела разбира какво става - не е ясно засега.

Следват малко снимки за да е по-ясно какво имам предвид.

Прикачен файл

kolelo-kliuch.jpg
Това е колелцето-ключ дето се повдига при затваряне на вратата
kolelo-kliuch.jpg (23.27 KиБ) Видяна 1851 пъти

Прикачен файл

kabel-upravlenie-vrata.jpg
Този скрит зад предния капак кабел вероятно управлява вратата.
kabel-upravlenie-vrata.jpg (20.24 KиБ) Видяна 1851 пъти

Прикачен файл

lepenka-model.jpg
Всъщност котела е "реколта" края на 2013. Разликите в модела (моят SI22 D) вероятно определят разнообразните модификации.
lepenka-model.jpg (39.09 KиБ) Видяна 1851 пъти
filmatoplo - майстор
Това е друго, за първи път виждам такова копче. :) по принцип за да изпише това на екрана се прекъсва сигнал -старт, там ходи сигурно белия кабел.
alx359 - специалист
Стана ми интересно и реших отново да отворя задния панел да погледна.

Да, Филме, прав си. :-) Бях недогледал. Действително има чифт кабели дето идват от предницата (най-вероятно същия бял кабел с колелцето за отворена врата). Единият, синия, влиза директно в куплунга с управление дето заминава за горелката (явно към чифта "Int. Stop", щото другия чифт е "Thermostat"). Другият, червения, минава през малкия ключ СТАРТ най-горе. Не съм погледнал по-подробно но изглежда вече ясно какво може да става.

Значи при мен чифта кабели "Int. Stop" на Интиела става добър кандидат да се върже и за клемата "OD" (отворена врата) на Натурела (през устер-клемата не пречи на Интиела поне).

А, въпросното "Emmeti" не пишело "Prodigy" а "Firt". Дано не е нещо фалшиво.

Прикачен файл

bisolid-panel-wires.jpg
bisolid-panel-wires.jpg (52.33 KиБ) Видяна 1788 пъти

Прикачен файл

open-door-wire.jpg
open-door-wire.jpg (42.43 KиБ) Видяна 1788 пъти

Прикачен файл

Firt.jpg
Firt.jpg (22.59 KиБ) Видяна 1788 пъти
jabata - специалист
Ами прав си, датчика за врата който ти трябва за натурелата, можеш спокойно да го вържеш към това ключе, и само една малка корекция. Интиел-а, имат int stop и ext stop, като int stop е когато изключиш горелката от копчето на самата нея, а ext. stop е когато това стане от малкото ключе отзад, респ. от вратата. Въпреки че при мене няма такъв датчик, и аз мога да си отворя вратата по време на работа.
А що се отнася до този firt, не е менте спокойно. Prodigy e регулируем термостат On-Off, а това е просто един авариент термостат, който изключва на 100 градуса, и включва само ръчно.
alx359 - специалист
jabata написа:
Ами прав си, датчика за врата който ти трябва за натурелата, можеш спокойно да го вържеш към това ключе, и само една малка корекция. Интиел-а, имат int stop и ext stop, като int stop е когато изключиш горелката от копчето на самата нея, а ext. stop е когато това стане от малкото ключе отзад, респ. от вратата. Въпреки че при мене няма такъв датчик, и аз мога да си отворя вратата по време на работа.
А що се отнася до този firt, не е менте спокойно. Prodigy e регулируем термостат On-Off, а това е просто един авариент термостат, който изключва на 100 градуса, и включва само ръчно.
Благодаря ти за разясненията. "Еxt stop" като действие ли имаш предвид и/или като клема? Защото моята Интиел такава клема няма.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: