• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
И аз съм на положението на ico_3 и съм в чуденка за термоглави или без и със стайния така, само че при мен са 105кв.м. система около 17kW, без да броя бойлера.Решил съм да пробвам горелката да работи по температура на водата в системата, така или иначе има модулация в софта на горелката.
ico_3 - специалист
Засега реших въпроса поръчах си термоглави за всички радиатори :-D
hr.hristov57 - специалист
LazarGanev написа:
hr.hristov57 написа:
С монтирането на стаен термостат ще я вкараш в "режим" ON-OF,което ще ти дигне разхода на пелети.
Не е вярно :wink:

Лазар Ганев, кое не е вярно? Че стайния термостат не управлява горелката (каквато и да е тя) ON-OF или,че пелетна горелка работеща ON-OF не дава преразход на пелети в сравнение с модулираща?
milenskior - специалист
Специално за тази горелка алгоритъма е малко по различен.
При подаване на сигнал от стайния термостат за изключване, горелката не спира веднага, ами работи още по 5 минути на режим в низходящ ред и след това минава в режим изчакване (ако си го активирал разбира се). Режима на изчакване е с минимален пламък без да се зареждат пелети. Ако по време на този режим се подаде сигнал от стайния термостат за старт то горелката си зарежда пелети и се разгаря без да включва запалката.
hr.hristov57 - специалист
Това нали го прави по "изходяща температура" от котела?
LazarGanev - "Велик майстор"
hr.hristov57 написа:
Това нали го прави по "изходяща температура" от котела?
По стайна температура също не изключва, а влиза в режим "Изчакване" с минимално подаване на гориво, който може да продължи до 1 час и както каза milenskior - ако през това време стайния термостат поиска отопление, горелката тръгва наново на необходимата мощност, без да се налага да пали наново.
milenskior - специалист
hr.hristov57 написа:
Това нали го прави по "изходяща температура" от котела?
Да по температура на котела го прави това, но когато стайния термостат даде сигнал за изключване, независимо от температурата на котела горелката си изпълнява този алгоритъм. Така е зададено в софта.
Всичко това ми го обясни човека от Грейко. За мен тази зима ще е първата с такава горелка и не мисля да слагам стаен термостат засега а ще бъда само с термоглави, защото радиаторите са ми преоразмерени навсякъде.
milenskior - специалист
Моята снощи я запалих пробно. Всичко мина без изненади. Ще има фини настройки, като започне отоплителния сезон, но това са бели кахъри.
Утре ще пусна и снимки на монтажа и бункера, които съм правил собственоръчно.
Мисля че горе-долу добре се справих.
Искам да кажа обаче, че размерите за пробиване на вратата на Виадрус, които е пуснал колега в предни постове при мен изобщо не бяха верни.
Не знам дали има различни модели котли Виадрус или колегата е объркал нещо. Добре че не се доверих а първо измерих преди да дупча.
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Същата седи у нас и чака някой мераклия , палил съм я веднъж за проба ,седи си сега в кашона , имам и готова врата за Виадрус . :wink: свалям от цената на горелката 190лв.

Поне някой да четеше и да се възползваше , че имам готов комплект :wink: еднакви са вратите на У22 поне със сигурност долната . :) само горелката 1800 лв :) .
Последна промяна от filmatoplo на чет юли 31, 2014 4:51 pm, променено общо 1 път.
geniya - специалист
milenskior написа:
Моята снощи я запалих пробно. Всичко мина без изненади. Ще има фини настройки, като започне отоплителния сезон, но това са бели кахъри.
Утре ще пусна и снимки на монтажа и бункера, които съм правил собственоръчно.
Мисля че горе-долу добре се справих.
Искам да кажа обаче, че размерите за пробиване на вратата на Виадрус, които е пуснал колега в предни постове при мен изобщо не бяха верни.
Не знам дали има различни модели котли Виадрус или колегата е объркал нещо. Добре че не се доверих а първо измерих преди да дупча.
Размерите са за котел Viadrus U22C, пробити са на фреза но се вгледай, че размерите на чертежите са дадени откъде точно се мерят :cool:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: