• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex_serviz - специалист
kalin72 написа:
Алекс, може ли да снимаш тази преграда? Не е ли съшата, както и преградата, наречена мисля,противовзривна, на котлите за въглища?
Не е! Тази, която си стоеше в бункера за зареждане с въглища е хоризонтална, пък сегашната е вертикална ( е, горе-долу ).
Ако не ти е спешно ще я снимам подробно следващата събота и неделя, когато го спра за почистване.
kalin72 - майстор
Не, не ми е спешно, поне до лятото няма да минавам на пелети, засега само събирам мнения, най-вече за RB20 и слънчогледовите пелети, дали с 5 тона от тях ще мога да стопля домочадието така, както сега с дървата :)
На моя котел няма такава ламарина, защото е модела за дърва. Когато можеш я снимай, благодаря ти :)
k88 - специалист
Здравейте отскоро сам собственик на пелетен котел грейко с горелка рб 20 несъм наясно какво ми трябва за изграждането на отоплителната инсталация,къщъта ми е 2-етажна 130 кв.м. Първият етаж е с подово отопление 60 кв.м а на вторият съм предвидил да съм с конвектори,мисля да си взема 1 боилер 200 л с две серпентини (спрях се на сънсистем) на втората да вържа вакуумно-тръбен колектор (в бъдеще) това каде се връзва към 2 рата серпентина на бойлера ли ?
http://www.nippon.bg/product/122/solare ... cp-12.html
немога да разбера също за този вариант неми трябва боилер с 2 серпентини ли
http://www.solartechbg.info/monoblok-sl ... paneli.htm
Моляви препоръчаите ми ефективен и икономичен вариант като цяло защото много се обърквам.
...въпроса ми е
1. Трябва ли ми буферен съд за инсталацията с пелетния котел и ако ми трябва колко литра трябва да е ?
2. Бихте ли ми казали какво ми е нужно за една добра инсталация с нисък разход на пелети?
filmatoplo - майстор
Хубаво е да има поне 200-300 литра , щом ще имаш подово , конвектори и бойлер се налага да имаш поне 2 различни температури и дебит през подовото и останалите консуматори .Температурата подавана към подовото 40-45 градуса ще се връща 35 градуса , няма как да се върне директно в котела , буфера ще служи и като хидравличен разединител на двата разнотемпературни потока . За подовото ти ще има отделна помпа с смесителен вентил , за конвекторите също отделна помпа (смесител по желание) , за бойлера или отделна помпа или ел клапан .Между котела и буфера или Ладомат или помпа с термовентил 60гр.Хубавото на буфера е това че дори горелката да е загасена и да няма циркулация през котела -циркулацията продължава през буфера -подовото и конвекторите могат да се захранват дори с 35-40 грдуса вода както при термопомпите -тоест събраното в него ще се ползва оптимално .За да гори по малко иска 3 неща -1изолация, 2изолация , 3изолация .
damyaniq - специалист
Благодаря Алекс! С нетърпение очаквам снимките,ако може и някаква схемичка на преградата и на какво растояние от преградата е горелката.Струва ми се че при тебе горелката е изнесена доста навън?Чакам за снимките и други съвети Благодаря!
n.ganev - майстор
Собственика на комплекта GREYKO 32+ RB30 от няколко дена се отоплява вече на пелети. Да му е честит. Първоначален разход за три етажа по 120кв. м. - 45-50 кг дървени пелети.
Вратата на СИМЕто е подготвена и след обят ще е монтирана. Довечера ще има още един щастливец в отбора.
filmatoplo - майстор
:supz: Супер , учудващо малък разход :) , сигурно са мн изолирани .
Ruseff - специалист
Още един собственик на котле се радва на придобивката си от няколко дена.Особено щастлив бе,че няма повече да търпи "иди,мъжо ,да нагледаш котела,че ми стана студено". :) Та,ако има мераклии за отпадналия Виадрус 43,5,почти новичък на два сезона,да пише. :)
П.С. Виадрусчето е в Свиленград.
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
:supz: Супер , учудващо малък разход :) , сигурно са мн изолирани .
СтраУотно изолирани :-D .
gogobg - помощник
n.ganev написа:
filmatoplo написа:
:supz: Супер , учудващо малък разход :) , сигурно са мн изолирани .
СтраУотно изолирани :-D .
Ей от малък имаш ниско оценки по правопис!
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: