Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
За мое най голямо съжаление, това май ще си остане само мечта.
Доколкото разбрах мониторинга във NPBC-V3M-GR не се поддържа. Сега пробвах и дава таймаут. Дано в мен е грешката -ако някой успее да се върже към V3M Ще почерпя.

Ок, корегирах поста, ще се радвам на всякаква помощ.
Последна промяна от Evgeniy на чет яну 29, 2015 8:36 pm, променено общо 1 път.
alex_serviz - специалист
А ти сигурен ли си, че преходника USВ/RS232, който използваш работи и е инсталиран правилно? Пробва ли през него да се свържеш с друго устройство, освен горелката?
Ако си се свързал успешно с друго устройство, а с горелката при същите условия не успяваш тогава можеш да обвиняваш Натурела, Грейко, евентуално интерфейсния кабел и който друг се сетиш!
И не бързай да препредаваш мнението на Натурела без да си питал и Грейко. Те може да ти отговорят обратното...
Evgeniy - майстор
Използвах стар лаптоп със оригинален ком порт.
Току що с него се вързах по серния порт със SNMP температурния адаптер, с който си водя лог на температурите от няколко дена
alex_serviz - специалист
Тогава остава или интерфейсния кабел към горелката, или версията ( V3-M ), както казваш.
Evgeniy - майстор
Е който го може, го може... Има ли някакви специфични настройки на порта?
Стоян Петришки - специалист
До Лазар Ганев ... нека утре да ти звънна да не те притеснявам по нощите благодаря ти предварително
бати 100ю - напреднал
браво, едни четем - други ПИЕМ :mrgreen:
alex_serviz - специалист
Стана ми любопитно, та слязох да проверя моята версия: NPBC-V3M-GR, ver 1,3/1,2. Няма как различната версия да е причината да не прави връзка. Не всичко ще съответства на нашата версия, но в голямата си част - да! Това, което забелязах като несъответствие е в Status Chart се визуализира работата на горелката само през последните 4 часа, а не през последните 24 часа. Сега прочетох подробно поста на masterpit от предходната страница, може и да не съм прав. Аз оставих комп-а само едно денонощие, колкото да видя какво горе-долу прави програмката и след това го разкачих... :x
Също в Settings не всички параметри ще отговарят на нашите, но повечето са така.
Имал съм случай едно и също устройство, с един и същ интерфейсен кабел да се свързва успешно с един комп., а със съседния - не. При една и съща операционна система, еднакви настройки на COM-портовете... :?, но все пак различен хардуер!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: