Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:drinkers: Наздраве на почиващите в Сарафово и умната с пломари,цантали и номер 12 ,а относно отвора на вратата -по добре си купи направо нова с готов отвор , така винаги ще може да минеш на твърдо гориво когато пожелаеш по бързо , и ако продаваш котела -ще си е в оригинален вид . :)
lz2skt - специалист
Аз първоначално я монтирах като разширих на оригиналната врата отвора за вратата за въздух с 1-2мм и с две планки с отвори на малкият размер хванати срещуположно,като голямото сопло остана вътре в котела изцяло...но се чудя ако се наложи да го направя 5ходов дали няма да се наложи да я извадя навън...и си мисля да си изрежа и направя една врата от дебела ламарина с големият отвор.....нещо 100лв за друга чугунена нямам излишни.....
n.ganev - майстор
lz2skt написа:
Интересувам се при монтаж на Грейко РБ 20 на Бош Солид 2000 на какво разстояние трябва да се намира отворът на вратата за горелката(става дума за монтаж с големият фланец)...да кажем примерно от горният ръб на вратата?
2см под въжето са достатъчни.
Прикачен файл:
Снимка0074.jpg
При мен е така но използвах вратата пригодена за друга горелка.
Наложи фланеца така че горният край да изравни с горния край на вратата центрирай го и белязане и флекс или фреза.
filmatoplo - майстор
:) Сполучлива импровизация , така седи почти на 90% от случаите , 10% оставям за тези които ги вързват с тел -така да се каже :wink: .За по лесно понякога свалям горивната глава от горелката ,иначе се налага да разнасям цялата горелка като пръскачка из лозе :wink: Така че колегата ще се справи с монтажа ако може да борави с инструменти -дрелка,флекс .
lz2skt - специалист
Тя си е монтирана горелката по начина посочен от мен и работи близо 3 седмици в края на зимата...и нямам проблеми.Само ако реша да преградя бункера и да стане 5-ходов може би ще се наложи варианта с друга врата и по-изваден монтаж.А и иначе що годе ,не съм от кръжока,,Ръцете ми пречат" за работа с инструменти.....
filmatoplo - майстор
:) С мерак всичко се постига , за инструментите - аз например не мога да режа с моторна резачка тип Штил, но няма и да пробвам .Не е задължително котела Бош да става 5 ходов , ако имаш подходяща ламарина го прегради за тест -след това ако ти хареса го направи по стабилно и със смяна на вратата.
ico_3 - специалист
Бойлера ми сдаде багажа не иска да топли на ток пък днес облачно майстор ще дойде чак в понеделник пък ми трябва вода да къпем бебока.Как да стопля водата с горелката.Ако спра всички радиатори от термоглавите и я запаля ще стане ли номера?
димитар кисиов - специалист
ico_3 написа:
Бойлера ми сдаде багажа не иска да топли на ток пък днес облачно майстор ще дойде чак в понеделник пък ми трябва вода да къпем бебока.Как да стопля водата с горелката.Ако спра всички радиатори от термоглавите и я запаля ще стане ли номера?
да ще стане ако трябва нов бойлер прочети описанието на програматора за работа с две помпи ще останеш доволен ако топлиш на пелети бойлера
ico_3 - специалист
[quote="димитар кисиов"][quote="ico_3"]Бойлера ми сдаде багажа не иска да топли на ток пък днес облачно майстор ще дойде чак в понеделник пък ми трябва вода да къпем бебока.Как да стопля водата с горелката.Ако спра всички радиатори от термоглавите и я запаля ще стане ли номера?[/quote]
да ще стане ако трябва нов бойлер прочети описанието на програматора за работа с две помпи ще останеш доволен ако топлиш на пелети бойлера[/quote]

Благодаря за отговора.Ами зимата водата се топли от горелката лятото с панела не те разбирам какво искаш да кажеш :?
димитар кисиов - специалист
Програматора може да оправлява две помпи едната е за боилера при комбинация със колектор става смешен разход на пелети пише го в опътването

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: