Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
димитар кисиов - специалист
Всеки които няма трипътен вентил трябва да оправлява помпата от програматора на горелката .масовите термоконтакти са с много лош хистерезис което налага ниска температура за настроика а от горелката цепим градуса .
lakosste - специалист
В понеделник живот и здраве съм решил да поръчам греико за котела ми ,който е Бош 24кв.
В града в ,който живея произвеждали пелети от слънчогледова люспа а аз да не знам.
Така че мисля да заложа на тези пелети 220лв за тон в чували.
Ще съм благодарен за пепоръки и съвети от колеги с подобна конфигурация на котел и горелка.
Благодарности на Лазар Ганев.
димитар кисиов - специалист
Каква автоматика за контрол на стаината температура избрахте.
filmatoplo - майстор
Комбинацията е добра -горелка Грейко с Бош , само със слънчогледовите пелети ще ти писне от пепел и почистване по често на котела , надявам се си свикнал :wink: ако можеше да повдигнеш котела още поне 30-40 санта , и под него да се постави метална кутия с врата за пепелника -цена нямаше да има с тези пелети .
koliaaa - помощник
Здравейте,
Доста четох из форума и реших и аз да мина на пелети. Насочил съм се към горелка Грейко.
Котелът ми в момента е на ЕРАТО LINK 25.
Въпросът ми е удачна ли е тази комбинация, трябва ли да се слагат някакви турболатори за завихряне на димните газове?
В началото на темата видях снимки на такава комбинация, но горелката там е монтирана на долната вратичка, това по-добър вариянт ли е?
При този котел димните газове излизат през долната част на котела, но горе има клапа, която се отваря при зареждане на дървата, за да се изведе по-бързо дима. При вариянта с горелката димните газове отгоре ли ще се извеждат или отдолу?
n.ganev - майстор
lakosste написа:
В понеделник живот и здраве съм решил да поръчам греико за котела ми ,който е Бош 24кв.
В града в ,който живея произвеждали пелети от слънчогледова люспа а аз да не знам.
Така че мисля да заложа на тези пелети 220лв за тон в чували.
Ще съм благодарен за пепоръки и съвети от колеги с подобна конфигурация на котел и горелка.
Благодарности на Лазар Ганев.
Аз съм с точно такава комбинация и съм писал доста за ефекта. При тази цена на сл. пелети по-добре карай с дървесни - ефекта ще е същият но чистенето в повече - Виж ако набараш сл. пелети на 120-150лв/т ,е тогава си заслужава.
alex_serviz - специалист
lakosste написа:
В понеделник живот и здраве съм решил да поръчам греико за котела ми ,който е Бош 24кв.
В града в ,който живея произвеждали пелети от слънчогледова люспа а аз да не знам.
Така че мисля да заложа на тези пелети 220лв за тон в чували.
Ще съм благодарен за пепоръки и съвети от колеги с подобна конфигурация на котел и горелка.
Благодарности на Лазар Ганев.
Ето и моите 5 ст.: При мен работи същата горелка, само, че на 32 KWt котел ( Дакон ), миналата зима само на слънчогледови пелети ( 192 лв./тон, пакетирани ). Понеже сложих и допълнителна ламарина в бункера на котела, пепелника се намали съществено, та се налага сутрин и вечер да го изхвърлям. Горелката почиствам ( изстъргвам огнището ) веднъж седмично, котела - на две седмици. За сега поне не смятам да минавам на дървесни пелети.
220 лв. ми се виждат множко за слънчогледови, поослушай се за дървесни, ако намериш около теб за 300-320 лв. направо минавай на тях.
lakosste - специалист
alex_serviz написа:
lakosste написа:
В понеделник живот и здраве съм решил да поръчам греико за котела ми ,който е Бош 24кв.
В града в ,който живея произвеждали пелети от слънчогледова люспа а аз да не знам.
Така че мисля да заложа на тези пелети 220лв за тон в чували.
Ще съм благодарен за пепоръки и съвети от колеги с подобна конфигурация на котел и горелка.
Благодарности на Лазар Ганев.
Ето и моите 5 ст.: При мен работи същата горелка, само, че на 32 KWt котел ( Дакон ), миналата зима само на слънчогледови пелети ( 192 лв./тон, пакетирани ). Понеже сложих и допълнителна ламарина в бункера на котела, пепелника се намали съществено, та се налага сутрин и вечер да го изхвърлям. Горелката почиствам ( изстъргвам огнището ) веднъж седмично, котела - на две седмици. За сега поне не смятам да минавам на дървесни пелети.
220 лв. ми се виждат множко за слънчогледови, поослушай се за дървесни, ако намериш около теб за 300-320 лв. направо минавай на тях.
Какъв ти е разхода за месец със слънчогледовите ,какво отопляваш и каква температура потдържаш?
filmatoplo - майстор
Бая е пепелта от слънчогледовите -почти 50-60% , котела трябва да се чисти и по скоро от седмица , ще ти писне и ако го занемариш -разхода скача двойно .Има все пак разлика от пелети до пелети , но истината за слънчогледа е някъде там ,да нямаш ядове само дървестни в Грейкото :wink: .Бих се навил ако са 150 лв тона .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: