• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мога да снимам с фотоапарат (сега ползвах телефона), но котела си е още на палета и пак няма да е добре - освен да сложа чела на палета за да се оформи фундамент. Но нямам време сега, може през уикенда, ако не ме изпревари някой
alex_serviz - специалист
Не е проблем, че е на палета, това може да се отстрани. Само да е с по-добра резолюция, че като се уголеми после, излиза размазано. Когато имаш време и се сетиш, не е зор...
filmatoplo - майстор
Нямам време , имах идея да го пребоядисам в оранжево котела за по добър търговски вид :wink: , съжалявам сега че не го боядисахме , щеше да даде нова визия :) .Тия вратички толкова са еднакви че като ги свалям винаги ги бъркам после , един съвет от мен -надписвайте ги преди демонтаж :wink: .
lusynik - специалист
С такива ще е топленето тази година!

Прикачен файл

IMAG1517.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Един интересен монтаж, какъвто досега не съм правил - монтаж на пелетна горелка към топловъздушна камина с изградена инсталация с въздуховоди, която е заварено положение. Вчера беше ден за оглед и оферта, днес се състоя монтажът и пускът - всичко работи перфектно, само имам забележка към късния пуск на вентилаторите, но това както казах е заварено положение и ще се опитам да намеря термостата който ги командва, за да тръгват при 40*С, а не при 75*С, както е сега. При сегашното положение вероятно горелката няма да може да влиза в модулация и ще работи само на максимална мощност докато я изключи стайния термостат. Ето снимки:

Прикачен файл

IMAG0234.jpg

Прикачен файл

IMAG0235.jpg

Прикачен файл

IMAG0236.jpg

Прикачен файл

IMAG0242.jpg
filmatoplo - майстор
=D> Браво това е идея , имам клиент с камина с водна риза с който умувахме монтаж на котел , сега ще му предложа монтаж директно на горелката в камината :supz: , няма да се учудя ако някой клиент реши да си сложи горелката в хола :lol: .Каква е бялата кутийка закачена на горелката , да не приемник за стаен термостат :? :) .Къде се пъха в случая датчика за температура на водата на котела :? .
LazarGanev - "Велик майстор"
Датчика го пъхнах в единия въздуховод, бялата кутийка е майката на безжичния стаен термостат. Камината се намира в коридора, аз снимам от от входната врата. Стълбата води до втория етаж, апартаментът е мезонет 200м2. Собственикът е датчанин, който вчера ме гледаше много изпитателно и подозрително - не беше чувал за подобна българска измишльотина (горелка :wink: ), но жена му (българка) ми повярва и го убеди, а той днес потриваше доволно ръце :)
filmatoplo - майстор
Значи пак ще модулира , зависи колко градуса трябва да е температурата във въздуховода , ако да речем че ще е 70 гр -приближи ли ги -ще сваля степени , разбирам че тук няма и грам акумулация , и дефакто степенуването ако го има ще за секунди :) -само на теория , практиката ти ще я споделиш в случая :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
Първоначално зададох сет 70*С, но камината ги достигна и влезе в суспенд, а вентилаторите не тръгнаха. Тогава вдигнах сета на 80*С и като стигна 75*С се включи единия вентилатор и температурата падна до към 66-67*С, задържа известно време и се включи вентилаторът на втория въздуховод, като температурата падна и се задържа на 64-65*С като горелката си работи на макс. мощност. Явно вентилаторите са силни и я охлаждат и тя не може да стигне 70*С за да падне на втора мощност и първа. Ще работи така на трета (пълна) мощност и ще изключи по стайна температура без да влезе в модулация. За да модулира трябва да задам по-ниска температура, но тогава няма да включат вентилаторите. Просто трябва да включват на по-ниска температура и най-добре да се управляват от горелката (чрез клемите за връзване на помпата), ама всичко е в окачен таван от ГК и трябва да изучавам всичко наново.
plastkomfort - специалист
Май в голям филм си влязъл :lol:
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: