• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
Скоро ще правя един отражател на чугунен котел Фероли , там още умувам около закрепването , понеже няма къде да легнат плочи , няма ръбове както при Виадруса :wink: , над плочата отгоре ще поставя няколко шини на зиг -заг -допълнително да забавят газовете и лакатушейки да постоплят още малко глидерите :wink: .
Вратата на Феролито е достатъчно голяма за да се бръкне вътре и да се завари една стойка от винкел да речем 20х20 и на тази стойка или по-скоро рамка с крачета да се поставят чугунените плочи, които поне при мен се намират лесно. Нося модел в леярната и на другият ден ги получавам. При повече късмет вземам и веднага ако има нещо с близки размери, малко рязане и готово.
Преди малко сложих ламалина на БОШа.
filmatoplo - майстор
Нали ти давам резултат -че всеки детайл с форма на турболатор (под турболатор разбирай -усукана или зиг заг шина ) , който ще отклони пътя на газовете така че те да минат покрай повече допирни точки преди да напуснат към комина -вършат работа или полезно действие , какво е кпд , коефициен полезно действие :wink: . Н Ганев -дай резултат за ламарината в Боша , как е .
n.ganev - майстор
Задължително, а и при мен термометъра е почти постоянно в димоотвода. Освен това ще засека и времена за загряване на водата от 24гр. до 60гр., времена за работа на мах и мин. мощности и т.н. и т.н. Имам база за сравнение. :-D
Последна промяна от n.ganev на чет окт 16, 2014 1:22 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Н Ганев :) -Кажи за ламарината в Боша , завихря ли се пламъка първо нагоре и после към ризата :? :) .В момента е малко топло -може да ти се стори че пуши , бошовете са така , като подгрее комина ще дърпа , преди малко и мен ме пати тази , запалих с пушек :wink: но друго нещо -не бош :wink: .
ico_3 - специалист
Айде да ударя едно рамо http://www.vseprodrevo.cz/viadrus-u22-t ... ory-4-7cl/ аз не разбирам ама хората които се сещат ад разгледат сайта има доста интересни неща това не са ли камери за поставяне под котела http://www.vseprodrevo.cz/kamna-kotle/h ... lusenstvi/
filmatoplo - майстор
:-D Открихме топлата вода =D> .
Фитилчо - майстор
filmatoplo написа:
Горелката ще стане на Симето -за да стане обаче ефективно трябва да му се монтират 2 бр отражателни прегради :wink: .
Признавам, че не съм чел изцяло темата, или поне не съм попадал на пост, който обяснява аджеба- що е то отражателна преграда, и има ли тя почва у нас.

Какво представляват тези прегради и къде тосно се монтират в котела.
Иначе, метала ме слуша, ще се справя :)

Колко ще струва горелката за това симе? :drinkers:

Благодаря
ico_3 - специалист
[quote="filmatoplo"]:-D Открихме топлата вода =D> .[/quote]

Не е смешно :lol: стягай се да помагаш само да захладее и да се наложа да паля горелката почвам с въпросите. :-D
Тези ламарини как се слагат гледам че моя котел е по различен от този който сте показали по горе,моя е U22D
filmatoplo - майстор
:) Колко е по различен , като няма купешки -то е ясно че ще се импровизира .Понеже си нямам котел Грейко в къщи -моля собствениците на такъв които са малко грамотни технически и имат възможността да си направят по размер на димогарните тръби -усукани шини , и да ги поставят и тестват в котлите -гарантирам за положителен ефект .Ако е невъзможно да ги усучете -просто поставете в димогарните тръби по една накривена на зиг заг вертикална шина заемайки 1/3 от обема на тръбата , ако на шината има отвори още по добре ,достатъчно е да се капне една арматурка на шината която да държи шината да не пропадне в тръбата :wink: .
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
Н Ганев :) -Кажи за ламарината в Боша , завихря ли се пламъка първо нагоре и после към ризата :? :) .В момента е малко топло -може да ти се стори че пуши , бошовете са така , като подгрее комина ще дърпа , преди малко и мен ме пати тази , запалих с пушек :wink: но друго нещо -не бош :wink: .
Пламъка бяга багаааааааааааа.
Разказвам:
15ч.55м. - старт на горелката. Ткотел=25гр. Тстая=22,8гр.
16ч.10м. - Ткотел=60гр., Тдимни газове=100,4гр. Работа на горелка на максимална мощност, която при мен е 17,5кВ.
16ч.11м. - Ткотел=61гр., Тдимни газове=100гр. Горелката преминава на мощност 7кВ. Трипътният вентил започва да отваря.
16ч.20м. - Ткотел=64гр., Тдимни газове=88-90гр. Горелката работи на 7кВ.Примен минимална.
16ч.45м. - Ткотел=64гр., Тдимни газове=88-90гр. Горелката изкл. от сигнал от ст. термостат Тстая=23.7гр.
Имерена температура в 16ч.20м. в първи отсег /бункер/ - 260гр., втори отсег /Първи фабричен ход/ - 130гр.
Наложи се дори малко да завиша тойностите на въздуха заради пропушването на горелката, но спирам до тук с писането защото все още не съм с GREYKO.
Хай наздраве :drinkers: :drinkers: :drinkers:
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: