• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
В Грейко Горна Оряховица ли си бил , там не ти ли дадоха отговор , 5-15 ще свърши работа , няма значение дали горелката е обозначена с число 5-20 , след лека настройка горелката ти пасва точно на нуждите от 3-4-5-10-12-14-15 киловата :wink: .Държиш ли горелката да е Грейко , тоест запозна ли се с нейните предимства и възможности :) .
Не не съм се запознал с горелката.Допитах се до мой приятел и ми даде добри отзиви за нея.Аз съм от Горна Оряховица.Запознах се със пелетна система torch.Само че там цената е над 5500.Иначе е 3-20квт.Има 24ч интернет управление и следене.Гори пелети от слънчоглед и дървени.Сламата не и се нрави.Лошото при нея е че е много шумна.Т.Е. вентилатора е много шумен,а на грейко почти не се чува
miroslav_cholich - специалист
Здравейте, искам да попитам може ли да се монтира тази горелка на котел уодърленд, имам ивг 40, но ще я продавам на приятел и искам да си взема нещо от което да съм доволен, а от грейко има много добри отзиви.
filmatoplo - майстор
Може да се монтира -отвора на Варетланда е над фи-160 скоро го гледах . :wink:
miroslav_cholich - специалист
Това ли е най доброто за момента и за тези пари
geniya - специалист
miroslav_cholich написа:
Това ли е най доброто за момента и за тези пари
Ми май така излиза, в смисъл принципа на изгаряне на пелети се различава от другите горелки, да не изброявам.Оттам могат да се горят нискокачествени пелети без да задръстват.Дано само Грейко да не се възгордеят много.Ако и другите фирми почнат да произвеждат "реторен" тип, цените ще паднат :o Засега обаче търсенето определя цената.Това е мое мнение...
doobref - специалист
:toimonster:
geniya написа:
miroslav_cholich написа:
Това ли е най доброто за момента и за тези пари
Ми май така излиза, в смисъл принципа на изгаряне на пелети се различава от другите горелки, да не изброявам.Оттам могат да се горят нискокачествени пелети без да задръстват.Дано само Грейко да не се възгордеят много.Ако и другите фирми почнат да произвеждат "реторен" тип, цените ще паднат :o Засега обаче търсенето определя цената.Това е мое мнение...
Какво ще кажете , Грейко след като е реторна горелка да се монтира отдолу под скарата на котела като се изрязва дъното на котела-т.е. където е тавичката. Котела се поставя на кош , а на него се монтира странично горелката. Така огънят ще затопля директно водната риза- скарата на котела отдолу нагоре и топлината продължавайки нагоре между отворите на скарата ще затопля цялата горивна камера. Боклука ще пада в тавичка под горелката. Моят котел е Солитекс чугунен- подобен на Виадрус. В момента съм с Фероли 7, но разхода ми е повечко. Незнам дали с Грейко ще падна на до 30 кг на денонощие.
Имам в предвид следното: http://www.offroad-bulgaria.com/attachm ... 1360229982
doobref - специалист
doobref написа:
:toimonster:
geniya написа:
miroslav_cholich написа:
Това ли е най доброто за момента и за тези пари
Ми май така излиза, в смисъл принципа на изгаряне на пелети се различава от другите горелки, да не изброявам.Оттам могат да се горят нискокачествени пелети без да задръстват.Дано само Грейко да не се възгордеят много.Ако и другите фирми почнат да произвеждат "реторен" тип, цените ще паднат :o Засега обаче търсенето определя цената.Това е мое мнение...
Какво ще кажете , Грейко след като е реторна горелка да се монтира отдолу под скарата на котела като се изрязва дъното на котела-т.е. където е тавичката. Котела се поставя на кош , а на него се монтира странично горелката. Така огънят ще затопля директно водната риза- скарата на котела отдолу нагоре и топлината продължавайки нагоре между отворите на скарата ще затопля цялата горивна камера. Боклука ще пада в тавичка под горелката. Моят котел е Солитекс чугунен- подобен на Виадрус. В момента съм с Фероли 7, но разхода ми е повечко. Незнам дали с Грейко ще падна на до 30 кг на денонощие.
Имам в предвид следното: http://www.offroad-bulgaria.com/attachm ... 1360229982



Мислех да монтирам към котела си реторна горелка която гори и въглища, но от производителя не отговарят на въпросите ми относно режима на работа , надеждност от обратен огън, разход и т.н.
https://kotly.com.pl/produkt-conversion ... .html?l=en
затова реших да търся горелка с вертикален пламък и да грее отдолу котела, а не срещуположната на вратичката стена.
filmatoplo - майстор
Разхода зависи от мн неща ,но ако за тази квадратура и топлозагуби гориш по 2 кг на час пелети , колко стават за 24 часа :wink: .
LazarGanev - "Велик майстор"
По принцип такъв монтаж отдолу е добър, но дали котелът ти усвоява добре топлината? Я дай повече инфо за котел, отопляема площ, разход, че линка който си дал иска регистрация, пък аз нямам.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: