• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
Пак съм аз :-D Ами нещо не се стопля водата в бойлера на какво може да се дължи.Загрява най много до 40 градуса а водата в системата е 60 градуса.
filmatoplo - майстор
:wink: Ице стига кипазя името на горелката , нейде нямаш циркулация през серпентината -може да се дължи на въздух ,слаб дебит от затворен кран или тесни тръби , или жената постоянно черпи топла вода .
alex_serviz - специалист
ico_3 написа:
Пак съм аз :-D Ами нещо не се стопля водата в бойлера на какво може да се дължи.Загрява най много до 40 градуса а водата в системата е 60 градуса.
А ти с какво управляваш бойлера кога да се стопля от горелката? С отделна помпа, управлявана от горелката, с термостатичен вентил, ръчно или с друг способ?
filmatoplo - майстор
За тези неща не питах понеже не предполагам че Ицака ги разбира , но може да е от тях .
milenskior - специалист
Тази вечер горелката ме посрещна с аларма "неуспешно запалване".
След изчистване на алармата и стартиране отново се оказа, че шнека не иска да завърти изобщо.
Първо си помислих, че е изгорял мотора, но после се оказа, че се е задръстил самия шнек с пелети на изхода и беше запънала спиралата.
Пелетите ми са хубави, с нормална големина та ми е чудно от какво може да се е получило това задръстване?
Засега работи след като освободих изхода на ръка.
alex_serviz - специалист
Пелетите ( костилки, черупки или там, с каквото се отопляваш ) не би трябвало да са по-големи от 3 см. Брал съм ядове с Румънски пелети миналата зима, сред тях имаше доста бройки по около 4 см., та бая зор видях до като ги изгорих...
v_tan - специалист
Направих си аз едни отражатели (турболатори) в котела - WBS Active 25kw. Май загрява по-бързо, мисля да добавя и на другите два хода. На комина (гофрирана неръждавейка) мога да си държа ръката. Ето снимки.
Прикачен файл:
WBSA_planki.jpg
WBSA_planki.jpg (57.89 KиБ) Видяна 2402 пъти
Прикачен файл:
IMG_20141027_150906.jpg
Прикачен файл:
IMG_20141027_152134.jpg
Прикачен файл:
IMG_20141027_152141.jpg
IMG_20141027_152141.jpg (115.22 KиБ) Видяна 2402 пъти
milenskior - специалист
alex_serviz написа:
Пелетите ( костилки, черупки или там, с каквото се отопляваш ) не би трябвало да са по-големи от 3 см. Брал съм ядове с Румънски пелети миналата зима, сред тях имаше доста бройки по около 4 см., та бая зор видях до като ги изгорих...
Пелетите са Скравенски 100 % Бук и според мен са ОК. Твърди, лъскави и с големина не по-голяма от 4 см.
Имам и слънчогледови, но тях горя само в почивните дни, защото през 3 часа почиствам пепелта.
ico_3 - специалист
[quote="filmatoplo"]:wink: Ице стига кипазя името на горелката , нейде нямаш циркулация през серпентината -може да се дължи на въздух ,слаб дебит от затворен кран или тесни тръби , или жената постоянно черпи топла вода .[/quote]

Да съм казал нещо лошо за горелката,просто питам и наистина не ги разбирам нещата затова питам надявам се да помагате между другото тази вечер преди да изляза ме изпрати с flame loss а пък като отворих вратата си гореше,нямах време да търся причините и я изгасих.
filmatoplo - майстор
В Там -не така :x язък за барута , нямам време да ти кажа как да се направи .
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: