• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dorzo - специалист
Говорим за дисплея на горелката.По ниската температура я взема от водата на котела.
geniya - специалист
dorzo написа:
Говорим за дисплея на горелката.По ниската температура я взема от водата на котела.
Така отговори, че пак не стана ясно.Дадох ти пример, кое показания е повече кое по-малко ти пак... :x

На моята горелка показваше на дисплея 55оС, а на котела водата реално беше 40оС, разбра ли сега какво те питам?
Здравейте! Тука от няколко дни чета постовете на Лазар за модулацията и се опитвам нещо да направя с мисълта да сваля разхода на пелети и от вчера направих едни настройки уж да модолира и все пак пускам едно клипче с настройките за да видите и вие и да кажете мнение и дали съм близо до това за което толкова много се изговори. С термоглави съм и от както направих тези неща започна да вдига бавно градусите от втора на първа и достига един градус преди съспенда на първа степен и там остава за изместно време и явно като отвори някоя термоглава и температурата пада малко по малко и влиза на втора и после пак нагоре. Вчера в 17:30 сложих 3 чувала и половина сига преди малко сложих 4 чувала. Вижда ми се много разхода за 150кв. Имам всякакви ъпгрейди по чугунката дори и огнеопорни тухли съм наслагал вътре.

https://www.youtube.com/watch?v=APft-xO ... e=youtu.be
kalin72 - майстор
Гений, човека ясно си е казал - по-ниската температура на дисплея е на водата в котела :)
dorzo - специалист
И аз мисля че го написах правилно,ама хайде пак.На дисплея има две температури нали?Едната е зададената,а другата по-ниската в моя случай я взема от датчик на изхода на топлата вода на котела.
geniya - специалист
Рaзбрaх, зaдaл си горелкaтa дa ти нaпрaви 60оС, a тя ти прaви 51оС и не искa дa кaчи повече.Причините може дa сa много, слaбо гориво, големи зaгуби, непрaвилни нaстройки и др.Нaпиши си нaстройките във форумa все някой ще измисли нещо.Много вероятно е дa си дaл голямa рaзликa между Р3, Р2 и Р1, нaмaли ги нa 5,3,0 и ще нaмaлиш рaзликaтa aко толковa държиш.Вероятно Р3 е добре, Р2 идвa слaбa и т.н.Друг е въпросa прaвилно ли е дa доближaвa до зaдaденaтa темперaтурa с рaзликa 1гр.Лaзaр е нa друго мнение зa тези режими. :cool:
dorzo - специалист
dorzo написа:
А аз обяснявам че каквато и темература да му дам дали е 70 или 55 все си прави тази разлика.Това значи че мощността си я има,просто нещо ми убягва в настройките.Не ми се струва нормално при зададени 70гр. да поддържа 61-63гр на втора степен и при зададени 60гр. да поддържа 51-53гр пак на втора степен.Това мога да го правя в един и същи ден при еднаква конумация.Губи ми се икономията при тази ситуация защото работи все на втора степен.
Мощност имам колкото си искам.Прочети какво ме притеснява:-)
П.С.Сега направих разликите между трите степени да са 7-5-0-да видим.Мисля че така ще влиза и на първа степен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не знам колко пъти да го обяснявам :? . Горелката Грейко при нормална работа никога не трябва да достига до зададената температура. Нормално е да поддържа около 10 градуса под зададената температура. Ако достигне зададените градуси значи нещо не е наред . Това са силни думи, но общо взето е така! Някой спомена за равновесие - точно това е думата. Горелката си избира сама такава мощност, каквато е мощността на радиаторите. Пак повтарям - след разгаряне горелката тръгва на максималната мощност Р3 и работи на нея докато достигне 9 градуса преди зададената температура, след това пада на втора мощност, а 4 градуса преди зададената температура пада на първа мощност, но може изобщо да не падне на първа, ако радиаторите са достатъчно големи. Който се съмнява в това, което казвам може да си направи експеримент - както горелката работи на втора мощност и е изпаднала в равновесие (зациклила е :) ) опитайте да затворите половината радиатори - температурата в котела ще се вдигне и при 4 градуса преди зададената горелката ще мине на първа мощност и ще се стабилизира там. Тоест тя сама си избира на каква мощност да работи и произвежда точно толкова топлина, колкото радиаторите могат да отдадат
geniya - специалист
Това става и се случва при правилните настройки все пак :supz:
LazarGanev - "Велик майстор"
За кои настройки говориш? Заводските настройки са достатъчно добри, а при пуска те трябва да се проверят от сервизния специалист спрямо конкретната ситуация и евентуално да се коригират.
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: