Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
upr написа:
Не съм запознат с подробности относно конструкцията на комбинирания котел, но някак си не мога да се почувствувам виновен за това. В страницата на производителя няма даже и монтажните размери на котлите, камо ли инструкция за експлоатация. Писах им писмо с молба да ми ги изпратят - не получих отговор. Обаждах се два пъти по телефона - момичето с рулетката мери котела и на двата пъти ми каза различни размери (все пак това не и е работата), а това ми е важно. Уговорих си среща в Горна Оряховица, но пак не можах да видя комбинирания котел - всички се бяха изнесли да оправят новата фабрика и не пожелаха да дойдат да ме информират.
А за това си напълно ПРАВ! Още утре ще набия камбаните на производителите, защото са Ни заявили за подобни проблеми и проблеми на продуктите да обвиняваме тях - производителите.Това наистина са независещи от такива като мен неща. Все пак тук има доста инфо а каквото липсва може да се набави.
YordanTsvetkov - напреднал
Хайде и аз в клуба на Грейко :-D

Прикачен файл

DSC_0358~1.jpg
DSC_0358~1.jpg (98.75 KиБ) Видяна 1953 пъти

Прикачен файл

DSC_0357~1.jpg
DSC_0357~1.jpg (62.25 KиБ) Видяна 1953 пъти

Прикачен файл

DSC_0356~1.jpg
Да ми е честита и на мен! Котел Симе Солида7 -35кв.
DSC_0356~1.jpg (70.57 KиБ) Видяна 1953 пъти
n.ganev - майстор
Честито! Сложи ли плочи? Защо не повдигна Симето - гледам че е имало възможност?
YordanTsvetkov - напреднал
Благодаря! Ще слагам 2 хоризонтални ламарини за да се получат 3 хода. За повдигане може би догодина,че имам и 10 кубика дърва сухи на 2 год.-бук. Доволен съм от лесния монтаж и от запалването от първия опит.
димитар кисиов - специалист
YordanTsvetkov написа:
Благодаря! Ще слагам 2 хоризонтални ламарини за да се получат 3 хода. За повдигане може би догодина,че имам и 10 кубика дърва сухи на 2 год.-бук. Доволен съм от лесния монтаж и от запалването от първия опит.
Предвиди си лесен демонтаж и монтаж зада ти е удобно за дървата
YordanTsvetkov - напреднал
Ще видя първо как е на пелети,а за дървата имам пазар :lol: . Котела го ползвам вече 9г. и сам горил до 9 кубика на зима. Отоплявам 70кв. тавански стаи,котела е в избата, а аз 4 етажа по нагоре :) Сложил съм стаен термостат и термоглави и отделна помпа за бойлера с магнет вентил 1/2. Омръзна ми вече с дървата,макар че са евтини.
n.ganev - майстор
YordanTsvetkov написа:
Благодаря! Ще слагам 2 хоризонтални ламарини за да се получат 3 хода. За повдигане може би догодина,че имам и 10 кубика дърва сухи на 2 год.-бук. Доволен съм от лесния монтаж и от запалването от първия опит.
Точно за това писах / за повдигането /, щото при повдигане не се прави отвор на вратата и си гориш дърва безпроблемно.Ето нещо което правя

Прикачен файл

Sime+Solida+5+PL.9-15.rar
(729.38 KиБ) Свален 274 пъти
Последна промяна от n.ganev на нед юни 14, 2015 12:00 am, променено общо 2 пъти.
YordanTsvetkov - напреднал
n.ganev написа:
YordanTsvetkov написа:
Благодаря! Ще слагам 2 хоризонтални ламарини за да се получат 3 хода. За повдигане може би догодина,че имам и 10 кубика дърва сухи на 2 год.-бук. Доволен съм от лесния монтаж и от запалването от първия опит.
Точно за това писах / за повдигането /, щото при повдигане не се прави отвор на вратата и си гориш дърва безпроблемно.
Относно двата реда плочи - ето нещо което правя
Прикачен файл:
Sime+Solida+5+PL.9-15.rar

Тези са ми откраднали идеята :) А този кит за котела може ли да се намери в България?
n.ganev - майстор
Малки тайни :cool:
n.ganev написа:
ето нещо което правя
filmatoplo - майстор
:wink: Привет и от морския бряг , -на плажа съм прекарал водно пясъчно подово , нема се излагаме я :wink: ползвах 2 котела на грейко 100 киловата .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: