• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milenskior - специалист
Точно това означава "монтиран".
Има дупчица и е пъхната сондата на термометъра, която е 100 мм дълга.
Е термометъра се води кухненски, но е до 350 градуса.
Иначе системата ми е доста допотопна от 80 години, която работи и без помпа.
От както съм монтирал горелката (това лято) не съм вдигал над 50 градуса, защото ми е напълно достатъчно засега да поддържа 23 градуса в къщи.
Преди на въглища също поддържахме подобни температури на котела, защото инсталацията е много преоразмерена.
Никога не е имало конденз и катрани в комина и котела въпреки че всеки като чуе каква температура поддържам веднага ме пита няма ли конденз.
n.ganev - майстор
Измери Тд.газове при Ткотел = 65градуса и тогава се похвали. Моята Тд.г. нямя как да бъде под 40 защото това означава, че горелката не е работила поне 2 часа и температурата на котела е паднала до 50гр. А при 65гр. на котела при мах мощност - 137 гр. а при същите градуси на котела и при мин. мощност - познай / писал съм го вече /. :)
бати 100ю - напреднал
filmatoplo написа:
:) бати 100ю -разкажи ни колко квадрата топлиш , с какъв котел , колко ти е цифра Еф лоад , и секундите на пущане на трите степени в секунди и % вентилатор за степените , и колко преди зададената температура сваля степените , колко ти е зададената температура :) .
топля 86 кв плюс бойлер котела е Будерус 20 f.load- 85 Р-3 5.8 сек цикъл 45 вент. 46% Р-2 3.2сек цикъл 45 вент. 43% Р-1 1.9сек цикъл 45 вент.40% промяната на циклите не съм пипал 10-5-0 настроен на 75 градуса.Имам трипътен вентил на 61 гр. горелката работи на 3 степен около 15-20 мин. после заковава на 67-68 гр на 2 степен и не мърда и така кара докато не я спре стайния термостат.Вчера си мерих разхода на 2 степен- маха се тръбата от горелката и се слага в торбичка и мериш колко ти пуска за 10 мин. ама не забравяй да подаваш пелети ръчно за да не промени степента на работа, мериш грамажа на пелетите умножаваш по 6 и готово, в моя случай 292 гр по 6 равно на 1.75 кг-проста работа ама ако ни беше Лазар въобще нямаше да се светна :prayer:
n.ganev - майстор
civ.gab написа:
По вече ме интересува тунинга вътре в котела и дали постига хубаво КПД
Малка част от вътрешният туниг :
Прикачен файл:
Снимка0043.jpg
Прикачен файл:
Снимка0044.jpg
Прикачен файл:
Снимка0045.jpg
Прикачен файл:
Снимка0046.jpg
Прикачен файл:
Снимка0047.jpg
Останалото са малки тайни и наближаващи Коледни промоции само за ценители на Изкуството да те сърби главата от вътрешна страна :)
От тук на сетне - запретнати ръкави и :rock: + :drinkers:
civ.gab - напреднал
Още не мога да се реша дали да си преправя наличното SIME с горелка GREYKO или да си продам котела и да си купя евтин палетен котел с евтина горелка (поради ограничени финанси естествено). Моля ви да изкажете професионално мнение кой от вариантите е по добър.Благодаря ви предварително.
filmatoplo - майстор
Щом имаш котел , и малък бюджет естествено най евтино ще излезе да се купи само горелка -и избора ти за Грейко също е добър , след време може да си купиш и котел от същата или друга марка .
milo65 - специалист
civ.gab написа:
Още не мога да се реша дали да си преправя наличното SIME с горелка GREYKO или да си продам котела и да си купя евтин палетен котел с евтина горелка (поради ограничени финанси естествено). Моля ви да изкажете професионално мнение кой от вариантите е по добър.Благодаря ви предварително.
Ето и от мен непрофесионално мнение- сложи си greyko на твоя си котел, а ако не си доволен, в което се съмнявам, мини на втория вариант. Позволявам си да давам мнение, само защото и аз като теб се колебаех и ми се искаше пелетен котел, а не само горелка, много ме притесняваше топлообмена, но сега съм доволен: моят котел е ди дитрих 34 кв/преоразмерен, предвиден е бил и за загряване бойлер/ с вече монтирана горелка greyko rb20. В котела допълнително инсталаторът ми постави 4 керамични/шамотни/ плочи, 4.5 см. дебели, които са разположени на стоманен винкел на два етажа- над горния ръб на долната врата и под долния ръб на горната. Тези плочи пропускат димните газове само от двете си страни/по 2 см/, сложени са плътно от предния край до задния на котела. Какво отоплявам: 205 кв.м./550 куб.м./ къща в София, 6 см. изолация/esp/, шесткамерна пвц дограма с троен стъклопакет. Горелката с голям кеф я пуснах на 21 септември тази година, като до момента съм разходил около 1т. пелети, при средна подържана температура в стаите 24 гр., термоглави. Настроената температура на горелката- 63 гр. Работа на горелката средно 10 часа на денонощие, работи само през деня- гася я към 23ч., сутрин по стаите е 21 гр. Понякога има малко щлака, но не ми пречи въобще, чистя с прахосмукачка за 5 мин. и пускам. Родих се, голямо удоволствие е да си гледам сега котлето- попрочисти се и от нагарите! Давай смело!
бати 100ю - напреднал
civ.gab написа:
Още не мога да се реша дали да си преправя наличното SIME с горелка GREYKO или да си продам котела и да си купя евтин палетен котел с евтина горелка (поради ограничени финанси естествено). Моля ви да изкажете професионално мнение кой от вариантите е по добър.Благодаря ви предварително.
дръж си котела утре може да намериш 10-15 кубика крадени дърва по 35-40 лева какво ще ги върнеш ли? дръж си котлето чети форума питай по-знаещите и те ще те светнат как да си го преправиш
plamenmaistora - специалист
mоже ли да качиш някоя друга снимка на тез плочи,идеята мисе вижда добра.
ico_3 - специалист
Някой да може да обясни това от какво се получава https://www.youtube.com/watch?v=gLbWxfW ... e=youtu.be
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: