• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex_serviz - специалист
За тези, който в режим Suspend са си пуснали: Suspend Mode – High Power ( т.е. горелката не се гаси, когато стайния термостат, след достигане на зададената t, я изключи ), споделете си впечатленията!
При мен вече три седмици работи така. Наблюдавам, че дори и когато горелката е минала в режим Suspend ( изключена е от стайния термостат ), сутрин ( след като през цялата нощ е била в този режим ), t котел пада min до 38 градуса. Това със слънчогледови пелети.
plamenmaistora - специалист
Ruseff написа:
plamenmaistora написа:
Filmatoplo и аз сьм сьс Солитех ама май много ги нападате тези котли. Аз с 20 кг.тези дни карам 2вечера и 1ден .Т димни газове под 100.засичм 3 пьти работи по 22 минути а почива 2/3 часа.
ПЕЛЕТИ ОТ СЛЬНЧОГЛЕД.

Да не ги мирише тия пелети бе :) .Сетих се за един филм от близкото минало-филийка хляб над врящата тенджера :) .И аз карам на слънчоглед,не е останало време за сериозни настройки,но не съм я видял досега в съспенд режим.
Абе колега Rusеff нали си от Свиленград ела ище видиш.
Ruseff - специалист
Пошегувах се,Пламене :) .Радвам се,че колега с Грейко е постигнал подобни резултати.
ico_3 - специалист
[quote="plamenmaistora"]Filmatoplo и аз сьм сьс Солитех ама май много ги нападате тези котли. Аз с 20 кг.тези дни карам 2вечера и 1ден .Т димни газове под 100.засичм 3 пьти работи по 22 минути а почива 2/3 часа.
ПЕЛЕТИ ОТ СЛЬНЧОГЛЕД.[/quote]

Каква площ отопляваш?И аз съм от Свиленград,при първа възможност ще дойда да видя,ако е удобно де :-D
plamenmaistora - специалист
май че обьрках темата трябваше да е в РАЗХОД НА ПЕЛЕТИ. :x

ico_3 аз несьм с GREYKO но ще направя и такава. :lol:

когато искаш мисе обади да сменим някоя приказка
0887991163
Последна промяна от plamenmaistora на нед ное 23, 2014 3:53 pm, променено общо 1 път.
Здравейте! От скоро време съм собственик на Greyko RB20 и я монтирах на Солитеж чугунен котел, да знам че кпд-то му е малко но за момента това имам. Направел съм му преграда и така нататъка и за момента е добре но имам един друг въпрос, вчера му монтирах един стаен термостат най-обикновен без електронен дисплей само с една врътка за градусите, та значи всичко точно загрях стаята до градусите които исках и той каза на котела да изключи и така и стана влезе в съспенд обаче минаха 30мин на подръжка на огъня е аз очаквах че след тези 30 мин ще запали пак понеже градусите изтинаха в котела и си мислех че което настъпи първо я да паднат градусите в стаята я като минат 30-те мин и ще запали поне малко на някойте от степените. Изведнъж влезна в режим на загасване и аз останах потресен но го изчаках да падне температурата в стаята и да видя дали само ще запали, и така и стана взе че запали само но мина дълги процес на палене и разбира се смучеше колкото си иска и запали и почна на 3-та степен разбира се в котела водата вече беше под 40гр. и работи още незнам си колко време на 3та докато вдигне горе в стаята температурата която беше загубил но за сметка на това изгълта много пелети а преди като го бях дало да си гони температурата на водата ми гълташе по малко а уж този термостат трябваше да е за икономия но не ми се стори толкова икономичен. Та въпроса ми е може ли след като изтекът тези 30мин на съспенда да не влиза в режим на гаснене а примерно да влиза в някой от режимите на работа 1-ви или 2-ри за да подържа някаква температура на водата и после да му е по лесно да достигне зададената му от мен температура горе. Благодаря.
alex_serviz - специалист
Привет!
Ако искаш горелката да не се гаси, когато мине в Suspend, направи Suspend Mode – High Power. След това в Suspend задаваш скорост на вентилатора ( Fan 0 или 5% ), и цикъл/период на който да ти пуска една порция пелети ( Suspend Time примерно 7 min ). При това положение, когато стайния термостат "изключи" горелката, тя не гасне, вентилатора работи на скоростта, която си му задал, след няколко минути ( настроени със Suspend Time ), пуска една порция пелети, като за 3-та ст., пуска вентилатора на скоростта на 3-та ст. и разгаря пелетите. След като регистрира наличие на пламък, отново вентилатора минава на 5% и чака следващата порция пелети. В този режим единствено трябва да се уточни колко минути да е Suspend Time, но това става опитно ( аз го увеличавам, докато забележа, че в Suspend, горелката гасне, изписва Flame Loss, след това намалям с 1 минута и го оставам така... ).
damyaniq - специалист
Здравейте,колеги!С котел Юнкерс 27кв.и Грейко РБ 20 съм.По съветите на филма направих преграда в бункера за зареждане в започва на 20 см над горелката в долния край е на 12 см а в горния е на 5 см от ризата Моля колегите с такива котли да споделят как е при тях при мен се чувства малка разлика но не е много голяма Трябва ли да се притваря клапата на кумина и колко? Споделете настройки ,и разходи!Благодаря на всички! :?:
alex_serviz - специалист
При мен с котел Дакон Дор 32 KW, който е аналогичен, с поставена преграда в бункера ( по съвет на Филма, де! :prayer: ), разликата от предишната година ( е тогава и горелката беше друга... ) е огромна! Преградата ми започва още от дъното ( там, където е пепелника ).
Миналата година със слънчогледови пелети се налагаше два пъти в седмицата да го чистя, сега го чистя веднъж и то за да си намирам някаква работа през почивните дни. t димни газове е значително на долу и по самия котел се натрупват много по-малко отлагания. Може би има значение и това, че котела ми не се гаси никога ( освен за почистване ).
С дървени пелети не съм пробвал този сезон и не мисля да пробвам, че бая им вдигнаха цената... :x
Като минус на това решение - пепелника ми се намали значително и се налага по-честичко да го изхвърлям.
Иначе за клапата отзад - ако не ти припушва - притваряш, при мен е напълно отворена.
Последна промяна от alex_serviz(стар) на нед ное 23, 2014 8:37 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
Алекс, може ли да снимаш тази преграда? Не е ли съшата, както и преградата, наречена мисля,противовзривна, на котлите за въглища?
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: