• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Така е брат. За това както помниш ходих 3 пъти на матура :-D .И следващият път да се обадиш като си дойдеш. Всъщност снощи монтирах GREYKOто на Д. Станоев.
gogobg - помощник
Щом снощи сте го монтирали значи още главата цепи мисълта друг!
n.ganev - майстор
Много късно започнах монтажа и запалихме късно за проба та не остана времеза пукница. По важното е, че Доката се увери че трябва да монтираме и още някоя глезотия и окончателния пуск ще е тези дни.
kalin72 - майстор
Я да питам и аз, макар да знам отговора, ама все пак :) Имам вътрешна изолация, трипътен и Ладомат, мога ли да очаквам, че горелката RB20 ще работи икономично? Да кажем на слънчогледови пелети? И гледам, пише, че управлението й може да управлява и помпа за бойлер, така ли е в действителност?
kalin72 - майстор
Хубаво, зарибихте ме :) Ще гледам да купя RB20 и 5 тона слънчогледови пелети за догодина :) И май ще се наложи да преустройвам навеса за дърва на навез за пелети :)))
Каква е цената на RB20 сега? Ще гледам да навия и комшията, ама той е с Виадрус...
damyaniq - специалист
Благодаря Алекс! Днес монтирах преграда в котела Голяма разлика,комина е почти студен,държа си ръката съвсем спокойно на гофрето нямам термометър да измеря тем. но ще е около 30-32 градуса.Чакам да видя как е при тебе :prayer:
alex_serviz - специалист
kalin72 написа:
Хубаво, зарибихте ме :) Ще гледам да купя RB20 и 5 тона слънчогледови пелети за догодина :) И май ще се наложи да преустройвам навеса за дърва на навез за пелети :)))
Каква е цената на RB20 сега? Ще гледам да навия и комшията, ама той е с Виадрус...
Цената съм ти я писал. Имай в предвид, че по мои груби сметки калоричността на слънчогледовите пелети е някъде около 2/3 от тази на дървените ( поне тези, които съм пробвал ).
Иначе аз си взимам по 1 тон ( понеже нямам много свободно място за съхранение ) и като привършат зареждам следващия тон... :sad:
milenskior - специалист
alex_serviz написа:
kalin72 написа:
Хубаво, зарибихте ме :) Ще гледам да купя RB20 и 5 тона слънчогледови пелети за догодина :) И май ще се наложи да преустройвам навеса за дърва на навез за пелети :)))
Каква е цената на RB20 сега? Ще гледам да навия и комшията, ама той е с Виадрус...
Цената съм ти я писал. Имай в предвид, че по мои груби сметки калоричността на слънчогледовите пелети е някъде около 2/3 от тази на дървените ( поне тези, които съм пробвал ).
Иначе аз си взимам по 1 тон ( понеже нямам много свободно място за съхранение ) и като привършат зареждам следващия тон... :sad:
Ако не е тайна колега от къде и за колко вземеш слънчогледовите пелети?
Понеже за догодина и аз мисля да минавам на тях, след като си преустроя котела първо.
alex_serviz - специалист
В района на Видин. В момента цената е 192 лв./тон пакетирани в чувалчета по 25 кг., до миналия месец бяха 180 лв./тон насипни.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: