Най - вълнуващия въпрос зимно време.
димитар кисиов - специалист
При нормално заредена и работеща батерия може и да изкара няколко години само некодираните настроики се губят за няколко минути.защо е небходимо да се спира горелката от токови удари ли се претесняваме. :? :? :?
bai_bradyra - специалист
n.ganev написа:
bai_bradyra, Мисля, че ще има проблем с тягата ако се случи / когато си правиш кефа с камината / да запалиш едновременно и котела и камината. ....
От това се се притеснявах да не се получи т.нар. сифонен ефект и да връща през камината при работа само на котела, а и от появата на конденз поради ниската температура на изгорелите газове при работа на котела ( все пак комина е работил 7-8 години). Преживявал съм конденз в комин ( в комшии наистина в друго жилище) свързано с чернилки, миризми, събаряне на комин през 3 етажа и правене на нов и предпочитам да се застраховам :-D, че иначе жената :axe:... Почти на финала съм. Ще споделя резултатите.
n.ganev - майстор
bai_bradyra написа:
че иначе жената ..
Споко :yawinkle: След първият сезон на пелети това няма да го мислиш.
bai_bradyra - специалист
Комина е направен, котела работи, бойлера се стопли, жената е изкъпана и много доволна..след банята :yawinkle:
Как или с какво да уплътня датчика за топла вода, че се мандахерца свободно в гилзата на котела?
geniya - специалист
bai_bradyra написа:
Комина е направен, котела работи, бойлера се стопли, жената е изкъпана и много доволна..след банята :yawinkle:
Как или с какво да уплътня датчика за топла вода, че се мандахерца свободно в гилзата на котела?
Изрязваш подходящо парченце от стиропор или по-добре "фибран".При възможност намазваш едностранно датчика със силиконова термопаста, мушиш датчика в гилзата и с парченцето стиропор натъпкваш и го подпираш така, че стиропора да го пристиска към стената на гилзата.
pspavlov - помощник
И аз да се похваля с грейко rb20. Като единствен минус, не знам дали го имат и други горелки е че като спре тока и дойде отново започват едни процеси на stop burning около 10 -15 минути после пак палене дълга и широка. Как може да се избегне това, мисля си за упс със чиста синусоида. Някой оправил ли се е с тази ситуация
LazarGanev - "Велик майстор"
Всички горелки са така, направено е за безопасност. Е, колко често спира тока?
n.ganev - майстор
pspavlov написа:
Как може да се избегне това, мисля си за упс със чиста синусоида.
Точно така. Това енеобходимо за да модулира вентилатора.
pspavlov - помощник
LazarGanev написа:
Всички горелки са така, направено е за безопасност. Е, колко често спира тока?
Може да спре 3 пъти за десет минути , може и веднъж на ден, различно е но си спира редовно

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: