Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:wink: По този въпрос за почистване - само 1 горелка се справя без да се налага да гасне или механично да се движи или маха скарата :) .Не че рекламирам Грейко, но след запознаването ми лично с нея виждам разликата спрямо другите горелки , в търсене постоянно на по добрата горелка за сега тази води класацията .
s_s1 - специалист
Сега горя смес от орехови черупки и костилки от вишни. Не съм чистил близо от 1 месец. Паля всяка вечер и гася сутрин около 10-11 ч. Сигурно котела доста се е задръстил със сажди, но все чакам края на отоплителния сезон, за да отделя някой и друг час да разглобя и почистя котела и горелката.
А от къде мога да си купя за проба сух калибриран дървесен чипс?
plamenmaistora - специалист
Някой знаели за горене на царевица ?
filmatoplo - майстор
Гори -само да е суха , :wink: е ще имах по някоя пуканка в пепелника ама това е бял кахър :-D .Остава и цената за тон да е приемлива 150-200 лв :wink: .
a_stoev - майстор
Надявай се, 250лв беше на жътва тази година.
Преди като питах за царевицата някой обърна внимание че понеже има маслено съдържание ще прави повече сажди.
Няма ли горелки за надробена слама? Без да е пелетирана, само надребнена. Така цикъла ще е балиране на блока, редене в склад, мелене в междинен бункер преди горелката. Казват, че при сламата има по високо съдържание на калий и правила повече пепел.
agro - специалист
a_stoev написа:
Надявай се, 250лв беше на жътва тази година.
Преди като питах за царевицата някой обърна внимание че понеже има маслено съдържание ще прави повече сажди.
Няма ли горелки за надробена слама? Без да е пелетирана, само надребнена. Така цикъла ще е балиране на блока, редене в склад, мелене в междинен бункер преди горелката. Казват, че при сламата има по високо съдържание на калий и правила повече пепел.
Меленето на слама /по-скоро нарязване/ си е страшен прахоляк. Склад, разнасяне на тежки бали, циклони, прахоуловители, магнит, дробилка, електроенергия - сериозно предприятие и за какво? Става само за индустриален котел или топлоагрегат към зърносушилня и то по доста по-прост начин - с котел за цели бали. Относно пепелта - има си я към 6%, не в количеството е белята, а в свойствата и - калиевите соли се стапят при ниска температура и полепват по горивните устройства.
a_stoev - майстор
Е добре, убеди ме. ;)
А как стои въпроса с реактор за биогаз закопан в двора? Колко голям трябва да бъде за да може да захранва отоплението на една къща? Мързи ме да търся инфо в нета, признавам си. Иначе звучи добре, сипваш слама, вадиш газ, само дето и странични лайноподобни продукти :-D, но за тях би трябвало да има измислен начин за ваденето им без контакт с атмосферата.


П.П. Питам съвсем добронамерено, просто ми е интересно.
boris_4 - напреднал
Колега отвори нова тема по този въпрос.
rosso666 - специалист
Колеги към края на сезона пробвах пелети от ТОРФ(2 чувалчета) горят без проблем даже развиват доста голяма температура но аз ги смесих с обикновенни пелети понеже по трудно се разпалват.въздуха също трябва да е по-силен .Оставят една неприятна шлака която не издухва от вентилатора ..... по скоро става на топче .
Тази зима искам да пробвам да се топля с костилки от череши сливи и подобни.Някой ако може да сподели опит (с горелка на ерато съм)Някой също да ссподели и къде могат да се намерят че аз по нета намерих на две места и двете са доста далече от София
поздрави

Тема "Пелетни горелки за пелети с ниско качество или агропелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: