• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте и аз имам същият проблем с АЛ7, гледах димните газове не преминават 180*, но и непадат под 160 може ли това да е проблема, врата е затворена плътно.
jabata - специалист
slavi_bg написа:
Здравейте и аз имам същият проблем с АЛ7, гледах димните газове не преминават 180*, но и непадат под 160 може ли това да е проблема, врата е затворена плътно.
Ами както колегата беше казал Аларма 7, е за разхерметизирана врата, и/или висока температура на димните газове. А 160-180 градуса температура на димните газове си е много висока и със сигурност това ти е проблема, или по-точно това е следствие от някакъв друг проблем а именно защо вдига толкова много температурата на изгорелите газове.
А за това има няколко причини, прекалено топло навън (висока температура на водата) или непочистени димогарни тръби.
Аз лично се насочвам към второто, ако димогарните тръби и самата камина не са чистени отдавна, пепелта се наслоява по стените и това влошава топлообмена и в комбинация с високи обороти на вентилатора е възможно да се получи такова нещо.
Почисти си камината, ако пък и това не помогне, и зимата си пак на такава температура, ще се наложи да разглобяваш да чистиш димогарните тръби, или да викаш сервиза.
За мене лично, всички температури над 130-140 градуса на максимална мощност говорят че в системата или камината има проблем.
Камината не е изгорила и 1 чувалче с пелети, това ме навежда на мисалта че има някакъв проблем.
jabata - специалист
Значи има някакъв проблем с камината. Нищо чудно датчика да дава грешни стойности. Самия кюнец топъл ли е, ако е 150-180 градуса, тогава само като си доближиш ръката ще усетиш колко е топъл. Ако това е случая, имаш някакъв голям проблем, и може да се наложи разглобяване, или да викаш сервиза. Иначе смяна на датчика.
Към vankatava. Провери в настройките дали режим stand by е включен или не. Това което описваш в първият си пост е точно работа с включен режим stand by. Ако е така просто го изключи/ off/.
vankatava - помощник
Здр.Става въпрос за Burnit 15kw,някои може ли да обясни сервизното меньо?Това,което се влиза със сервизния ключ?
SETTINGS TECHNIK.
Трябва ми да увелича интервалите през,които се подават пелети сега са 8 секунди.И ако някои знае ако се увеличат интервалите за подаване на пелети,трябва ли да се коригират и оборотите на вентилаторите?
Благодаря предварително.
vankatava - помощник
zlatko66 написа:
Към vankatava. Провери в настройките дали режим stand by е включен или не. Това което описваш в първият си пост е точно работа с включен режим stand by. Ако е така просто го изключи/ off/.
Защо да изключвам stand by?
Нали точно този режим събира информацията от датчиците и регулира горенето,и зададената температура?
mimitoni - специалист
Здравеите.Някои купувал ли е запалителна свещ за камината.От къде и за колко?
n.ganev - майстор
slavi_bg написа:
Здравейте и аз имам същият проблем с АЛ7, гледах димните газове не преминават 180*, но и непадат под 160 може ли това да е проблема, врата е затворена плътно.
Няма проплем в камината. Просто не намаляй оборотите на вентилатора.
ivoto - специалист
А имате ли проблем със задръстването на паничката при високите степени? При мен на 4-та и 5-та падат повече пелети, отколкото могат да изгорят, и правят планина, която в един момент достига гърловината на шнека и не позволява на новите пелети да паднат в паничката. Резултата е овъгляване на пелетите в гърловината и спиране на потока...
Мога да намаля подаването, ама тогава няма да имам висока степен...
Имате ли такава драма в големите студове?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: