• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bogesmen - напреднал
mimitoni написа:
Колега bogesmen здравеи. Възможно ли е да споделиш поредноста на бутоните за седмичното програмиране. Какво представлява първа втора и т. н. програми. Като на ежедвното програмиране ли е или не? :?
Настройките са едни и същи следвай менюто, но в началото при влизане в настройките трябва да дадеш on на термостата. Избираш от подменютата дневни /има две произволни времена за пуск-стоп/, седмични /пак с няколко времена за ден/, и уикенда по същия начин, като гледаш да няма две активни менюта едновременно /примерно дневно и седмично/, защото според мен ще е мешавица. Аз лично си мисля, че трябва да има защита при едноврименно активни менюта. В книжката е много добре описано управлението. Само бутони 5 и 6 са разменени в една от таблиците в самото начало при описанието на предназначението им. В горния десен ъгъл на дисплея при настройките на термостата мигат "чертички" за които не мога да разбера какво е предназначението и управлението им, а много ми се иска да са за настройка на мощноста и температурата на камината при съответната програма. Има ли си идея някой - нека сподели?!
Следващата ми тест-проба ще е при прекъсване на захранването за по-дълъг период /ще чакам всичко да изстине/ то как би тръгнала камината. Идеята ми е да сложа модул с SMS активиране /струва до 30лв/, и така да пускам камината при по-дълго отсъствие от вкъщи т. е. над 7 дни.
sozi - напреднал
Здравейте
Днес или по точно снощи при мен се получи странен проблем.Преди седмица настроих камината със настройките от по предния пост.До снощи работеше нормално като до сега съм като до сега съм изгорял около 11 чувалчета.Сутринта като станах камината беше изгаснала и имаше надпис AL 7 SAFETY THERMAL ,изчистих грешката и пак я запалих след 4 часа пак така .Мислих и реших да увилича малко вентилатора .На някой да му се е случвало .До сега от миналата година не съм имал никакви проблеми
chungata - специалист
Здравейте колеги,

И аз ползвам Burnit comfort RM 15kw. От месец вече не съм я гасил освен за почистване. Отоплявам 100кв.м. (общо 65 глидера-разделени на 4 радиатора и ена лира в банята).
Настройките си ги донатъманих аз след подробни указания от инсталатора, кога, кое да пипна, и накъде да променям. Камината ми е настроена да модулира по темп. на водата. Стайният термостат е на пода на около метър от камината. Т на въздуха е зададена на 30 градуса. Т на водата е зададена на 58 градуса. Помпата за вода се включва при достигане на 35 градуса. Камината е настроена е на 2ра степен, като при достигане на 56гр. на водата слиза на 1ва а при 59гр. влиза в режим на модулация. Намалил съм времето на шнека съответно на 1ва степен - 05сек. и на 2ра - 07сек.; обороти на вентилатора 1ва - 1250, 2ра - 1450. Промених и времето за подаване на пелети от менюто TYPE PELET-LOAD PELET на минус 4.
При тези настройки по грубо замерване на окомер и домашен кантар разхода ми е около 21-24кг. на 24 часа (горе долу колкото проиводителя дава за минимум на камината). Температурата на водата се движи между 57 и 63 градуса. температура в стайте е 21-23 градуса.
Моля колегите който казват, че горят по един чувал на 24 часа да посъветват какво евентуално мога да променя за да постигна малко по нисък разход(нали това търси всеки :-D ).
jabata - специалист
chungata написа:
Здравейте колеги,

При тези настройки по грубо замерване на окомер и домашен кантар разхода ми е около 21-24кг. на 24 часа (горе долу колкото проиводителя дава за минимум на камината). Температурата на водата се движи между 57 и 63 градуса. температура в стайте е 21-23 градуса.
Моля колегите който казват, че горят по един чувал на 24 часа да посъветват какво евентуално мога да променя за да постигна малко по нисък разход(нали това търси всеки :-D ).
Имайки в предвид площа която отопляваш, и това че работи непрекъснато, аз мисля че разхода си е много добър. Разхода зависи основно от площа която отопляваш, и стайната температура, и разбира се от това колко време в денонощието работи :mrgreen: Не ги слушай такива които твърдят моята камина гори 1 чувалче, моята половин, защото това започва да ми прилиича на надлъгването на рибарите. А освен това никой не казва колко големи са чувалчетата. Все пак макар и рядко се намират такива по 20 кг. :lol:
И моята може да гори един килограм на седмица, ако не я пускам :axe:
И не на последно място, BurnIt камините са 5 степенни, и разхода който дава производителя е теоритичен при минимална степен на работа. А ти сигурен ли си, че 24 часа в денонощието работи на минимум, а не се случва за момент да качи на втора или трета степен ?

Затова свиркай си, и не ги слушай такива рибари, кой каква риба хванал, а си гледай твоята въдица!
Svezar - специалист
chungata написа:
При тези настройки по грубо замерване на окомер и домашен кантар разхода ми е около 21-24кг. на 24 часа ............Моля колегите който казват, че горят по един чувал на 24 часа да посъветват какво евентуално мога да променя за да постигна малко по нисък разход(нали това търси всеки :-D ).
За описаната ситуация /нон стоп работа и поддържана темепература/ разхода за мен си е съвсем нормален,по-нисък разход се постига лесно,просто започваш да ходиш с блузи с дълъг ръкав вкъщи и вечери се завиваш с по-дебел юрган и хоп...разхода става 15кг :-D Те затова старите хора казват "Не може и това в онова и душата в рая!" :lol:
chungata - специалист
Честно казано и аз си мислех, че при камините е като при колите, образно казано - колкото повече върви, толкова повече харчи, искаш по-топло, гориш повече.
А ти сигурен ли си, че 24 часа в денонощието работи на минимум, а не се случва за момент да качи на втора или трета степен ?
Сигурен съм, че нощем като падне под -5 се включва и на втора степен. А относно надлъгването за разхода смятам, че не е коректно така да се прави, т.к. лаици като мен започват да се чудят защо производителя и продавача са ги излъгали така..., а това води до онова кофти чувство :datz:
svezar i jabata балгодаря за реалистичното мнение. :partyman: имате по едно от мен ако се видим някога :partyman:
naskov - майстор
sozi написа:
Здравейте
Днес или по точно снощи при мен се получи странен проблем.Преди седмица настроих камината със настройките от по предния пост.До снощи работеше нормално като до сега съм като до сега съм изгорял около 11 чувалчета.Сутринта като станах камината беше изгаснала и имаше надпис AL 7 SAFETY THERMAL ,изчистих грешката и пак я запалих след 4 часа пак така .Мислих и реших да увилича малко вентилатора .На някой да му се е случвало .До сега от миналата година не съм имал никакви проблеми
Много често срещана аларма, особено при топло време. Ако наистина камината не е прегряля, едно от решението е това, другото е почистване на комина и камината, като се отвори горния капак :wink:
mimitoni - специалист
Незабравяи и двете капачета зад двата странични декоративни капака.
sozi - напреднал
Реших проблема
Понеже датчика за стайна температура съм го изкарал през един итонг на гърба на камината в друга стая той се опрял в итонга който сее нагрял .И така спира камината :axe: :finga:
minca - специалист
Колеги,възнамерявам да подменя котлето си с тая камина/BURNit Comfort PM 23/,но са ми нужни присъединителните размери на гърба на камината.Ако някой разполага с такива,моля...Не можах да ги намеря
Благодаря!
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: