• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
От 10 дни насам атм. налягане се промени съответно тягата е друга. Тези дни очаквам да ми доставят стабилизатор на тягата и ще правя нови проби.
pepi3196 - специалист
Аз ползвам такава камина втори сезон.Преди около 10 дни сутринта при стартиране на камината,на дисплея се показваше,че зарежда пелети но те не се зареждаха.След около 30 секунди излезе аларма 7 "safety termal". При ново стартиране камината се запалва нормално и работи без проблеми и така вече 10 дни.Тръбите чистя на всеки 2 месеца.Някой да помага?[/quote]

Колега провери уплътнението (въженцето) между стъклото и вратата, при мен липсваха 20см.от горния край.
Ако е наред вдигни оборотите на вентилатора с 50 или 100 :partyman:
bogesmen - напреднал
pepi3196 написа:
Аз ползвам такава камина втори сезон.Преди около 10 дни сутринта при стартиране на камината,на дисплея се показваше,че зарежда пелети но те не се зареждаха.След около 30 секунди излезе аларма 7 "safety termal". При ново стартиране камината се запалва нормално и работи без проблеми и така вече 10 дни.Тръбите чистя на всеки 2 месеца.Някой да помага?
Колега провери уплътнението (въженцето) между стъклото и вратата, при мен липсваха 20см.от горния край.
Ако е наред вдигни оборотите на вентилатора с 50 или 100 :partyman:[/quote]

При мен аларма 7 се появи няколко пъти като установих следните неща:
1 път: Беше пълен шнека с трици. Странно е защото пък пълнеше първоначално, но при по-кратко задание след запалването не въртеше. Използвам за почистването му и корава неръждаема тел, с която бъркам през отвора откъм огнището - пада по шепа пепел, отделно откъм бункера с прахосмук. и тела. После пускам няколко пъти по 90сек. щнека на празно и с пелети - изкарва всичко. Сега го правя по-често и нямам ядове.
2 път: Установих подсос /смуче въздух/ от отворите около гайките на капака, които са малко по-широки. Сложих шайби и реших проблема.
3 път: Стъклото но вратичката се беше изместило /буквално/ леко на едната от страните, леко опираше в уплътнението но имаше участък, където пъхнах 2,5мм. тел и съответно смучеше въздух. Предполагам, че при търкането за почистване се е измествало полека, но дори още топло го приплъзнах, хващайки го с две ръкавици отстрани. Това случайно го открих, иначе ядовете бяха яки 2-3 дни, но нали знаете за всичко е виновна жената.
plastkomfort - специалист
Как го въвеждате този код аз нещо не можах да схвана че трябва да барна камината на един приятел.
benimm8808 - специалист
Колеги някой отварял ли е отзад камината? Къде точно се намира датчика за температурата на водата?
iceheart - специалист
Когато си с лице към камината се намира от десня край под страницата.
Здравейте колеги. Днес си купих пелетна камина BurnIT Comfort PM 15 новата серия. Някой може ли да ми изпрати ръководство за монтаж? Коя тръба за какво е и други такива? И някой има ли случайно програма за компютър за настройка на пелетната камина?Моят Скайп!
benimm8808 - специалист
DJ_Aleks_Di написа:
Здравейте колеги. Днес си купих пелетна камина BurnIT Comfort PM 15 новата серия. Някой може ли да ми изпрати ръководство за монтаж? Коя тръба за какво е и други такива? И някой има ли случайно програма за компютър за настройка на пелетната камина?Моят Скайп!
Колега прочети темата от начало,има доста писано за настройки.Отзад няма нищо сложно-вход-изход и една тръба 1/2 за пълнене на системата.
filmatoplo - майстор
Сега щом не знаеш елементарни неща относно камината , по добре някой от техния сервиз да я включи и настрои -иначе цяла зима ще търсиш помощ тук , за гаранции да не говорим .
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: