• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
няма да има проблеми удължаването , само си спази полярност
И направи изнаждането с усукване не със спойки.
mimitoni - специалист
Колега не разбирам. Какъв е проблема с тинола?
n.ganev - майстор
Най малкото при студена спойка може да имаш големи тревоги.
bogesmen - напреднал
filmatoplo написа:
Предполагам няма да има проблеми удължаването , само си спази полярност за всеки случай .
Моят термодатчик го удължих с два метра на соларните системи съм удължавал до 15 метра без проблем. Използвай възможно най тънък проводник. Не ти препоръчвам проводник който се използва за удължаване на тонколони - един червено черен защото е с по голямо съпротивление има вероятност да лъже температурата понеже датчика термосъпротивление. Поляритет няма но за всеки случай гледай да си не обърнеш кабелите , най много да не ти отчита температурата.
Здравейте колеги, от скоро съм с камина BURNIT Comfort 15, инженер съм, но пред тоя дисплей съм като първият индианец. Проблемът ми е, че става прекалено горещо и почти не се живее, става около 28 градуса в апартамента 110кв.м съм, 15кг ги изгарям за около 5 часа, а уж съм я намалил до минимум. От Шумен съм и ако има някой разбирател по настройването на камината който може да ми обясни нагледно как да се преборя с настройките ще съм доста щастлив тел.0878264989.
jabata - специалист
Как ти е настроена камината в момента, модулация по вода, или по въздух ? Като цяло най-добрия вариант е да е настроиш да модулира по вода, въздуха го слагаш на някакви недостижими градуси като например 37 и stand by на off. Тогава ще модулира по вода, и винаги ще поддържа зададената температура на водата. Ако тогава пак ти става много жега, можеш да я направиш да модулира по въздух. Но при модулацията по въздух и stand by on остава проблема, че ще се старае да подържа температурата на въздуха, и може в другите стаи да ти стане студено. Като цяло за настройките, трябва да си играеш повечко сам. Защото оптималните настройки са строго индивидуални за съответното жилище. Тука във форума има хора които имат подробната документация на тази камина. Виж питай някой, да ти я даде (виж по старите постове във темата) и не се страхувай да пипаш сам, няма нищо страшно ако човек има логическа и техническа мисъл.
Истината е ,че незнам по какво е настроена в момента според мен съм задал стайна тампература 14градуса а на водата 30 , но май съм далеч от истината. Колеги не се стеснявайте помогнете моля riko_danev@abv.bg ще моля за малко опътвания и ръководства
kafaka - специалист
riko_danev написа:
Истината е ,че незнам по какво е настроена в момента според мен съм задал стайна тампература 14градуса а на водата 30 , но май съм далеч от истината. Колеги не се стеснявайте помогнете моля riko_danev@abv.bg ще моля за малко опътвания и ръководства
Имаш настройките на имейла си и успех!
mimitoni - специалист
Благодаря на колегите за термостата.
n.ganev - майстор
mimitoni написа:
Колега не разбирам. Какъв е проблема с тинола?
При малкият ток който се налага в случая да протече през проводниците ще бъде от порядъка на милиампери и при тази ситуация информацията която подава темп. датчик няма да бъде винаги адекватна при този малък ток. Няма да има адекватен сигнал в следствие на което цялата система ще се чуди на къде да поеме. Това е в следствие на малкото съпротивление на проводника и окиса от тинола. Същото е като да използваш реле за сигнал от температурен датчик.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: