• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sozi - напреднал
Здравеите нов съм във форума от скоро и аз съм с котел BURNIT 23 има и разширеното меню за камината но нещо не мога да се ориентирам във него ако може някой да ми от говори на въпросите ще му бъда много благодарен.Видях че при мен вкараха стандартните стойности но не съм много съгласен с това отоплявам два етажа по 70 кв и на моменти разхода ми е доста сериозен по 3 чувалчета .Ако търсите разширеното меню даите EMAIL изпращам веднага
Въпроса ми е как да накарам шнека да подава по малко пелети че като го гледам сега направо препълва .По принцип стоиностите са от 0,1 до 4 секунди работа на шнека но нещо не мога да оправя какво е това Pr04,Pr05,Pr06,Pr07,Pr08,Pr09 :? :prayer: :prayer: :prayer:
naskov - майстор
Oт Pr 06 до Pr 10 са параметрите за времето на работа на шнека от 1ва до 5та степен. Намалявай ги със стъпка 0,2 и пробвай :wink:
sozi - напреднал
Камината е настроена да работи на 3 степен това означава ли че трябва да променям само Pr08 и трябва ли да променям настроиките на вентилатора и помпата съответно Pr20 и Pr25
naskov - майстор
Ти питаше как да намалиш подаването на пелети и аз това ти отговорих. По принцип намаляването на пелетите изисква и намаляване на въздуха, но не е задължително. Камината явно ти е настроената не на трета степен, а на максимална степен три и когато тя модулира автоматично отива до втора и първа степен. Ако и при тези степени подавнето е много, можеш да намалиш и тяхното време. Параметра за помпата не го променяй.
sozi - напреднал
Благодаря за бързите отговори тези дни ще си поиграя с контролера и ще видя какво ще стане
sozi - напреднал
Така след 3 дни опити стигнах до следното като настроя печката да работи на 65 градуса пелетите вървят по малко но постояно така че температурата на изходната вода нито се покачва нито спада.на втория етаж стайната температура не пада под 23 градуса а на първия етаж без да са включени радиатори е 20-21 градуса.демек там се топли само от печката. За сега разхода е 2 чувала за 24 часа при положение че вън не пада по 0 градуса.Къщата е строена 72 година няма санировка но е с PVC дограма. искам да питам кое е по добре да гори постоянно на зададена температура или да работи с прекъсвания :?
Колеги и аз си купих такава камина - 23 кв. с водна риза . Горе доло се ориентирам в менюто , разбрах как се влиза и в техническите настройки , та въпроса ми е дали може да се направи камината да работи според градусите на водата , а не според тези в стаята? Примерно настроена на 65 градуса да изключва и на 49-50 да включва отново и да подгрява?
sozi - напреднал
До колкото знам тя работи според топлината на изходната вода а не според топлината на въздуха в стаята има една настройка за външния датчик за топлина който при мен насроиха на 40 градуса за да не изключва камината и го сложиха в най далечния край на стаята на около метър от пода.При тези камини от собствен опит установих че при различни пелети трябва да променям и настроиките на подаване на пелети и силата на вентилатора за да мога да докарвам максимална ефиктинос от минимално колицество пелети.А и още нешо важно не може да се намали толеранса на изключване и включва на камината при зададена температура той винаги е око 15 градуса разлика .Например ако я настроя на 50 градуса изключва при около 60 градуса и се пуска отново при 45
sozi - напреднал
Ето какво се получава от половин чувал пелети от слънчоглед :axe: :axe: никога повече

Прикачен файл

CAM00106.jpg

Прикачен файл

CAM00104.jpg
При мен в момента потдържам 23-24 градуса денощно- имаме малко бебе и работи само в модулиращ режим - камината е 15 кв. на вън е от -8 до -12 поне сутрините. Разхода е максимум 2 чувала пелети от иглолистна дървесина. Температурата на водата е между 54-57 градуса. Задал съм 24 градуса и си ги гони тях. В първи рвжим на работа съм намалил подаването на пелети на 0.6 и това е достатъчно да модулира. Почистването на горивната камера е през час - не се задръства. Вчера я чистих след 4 дни непрекъсната работа и всичко беше ок. Малко повече е пепелта от иглолистните пелети, но не правят шлака в горивната камера. В режим на модулация изходящата температура на газовете е 130-135 градуса. За сега това от моя страна. Споделяйте - за да си помагаме взаимно. И не забравяйте - време е за ски. :o .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: