• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 173
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Методи - специалист
Не става ли?
И аз знам за Грейко, ама ... пусти пари.
sozi - напреднал
тази година за пръв път се отоплявам с такава камина 23kw та да ти кажа .Сравнение с отоплението на дърва което ползвах 20 години е следното , до сега купувах 15 кубика с рязане и прибиране ми излизаха 1000 лева.Успявах да стопля един етаж от 70 квадрата като бях на дървена печка ПРИТИ 9kw / не е котел/ ,в хола и кухнята където беше печката стигаше до 26-27 градуса но в най-далечната спалня не повече от 19 .Отделно в по студено време пусках два климатика в спалните и така сметката ми скача с още 100-120 лева за ток на климатиците/калпави/ .Тази година след направа на парната инсталация да момента съм изхарчил 3,5 тона пелети всякакъв чешит ,вече отоплявам и двата етажа като общата площ става 140 квадрата.На партера където е камината без да пускам радиаторите не падна под 20 градуса,на втория етаж поддържах между 20 градуса когато ни няма и 23-24 когато сме в къщи.Бойлера също е вързан към камината втория етаж ми е без изолация и доста голяма част от него е на север така че догодина като го изолирам смятам че ще ми падне разхода.В сравнение с мъките по пренасяне ,цепене и носене на дърва това е голям рахатлък.Като недостатък е малкия капацитет на бункера /2 чувала/ и недомислената тавичка за чистене на пепел/почнеш ли да чистиш отпред постилай вестници/ също голяма играчка е и настройката за различните видови пелети се правят различни настройки / научих се по метода проба грешка и голям разход на пелети/ майстора който ми пратиха от фирмата се оказа пълен ташак сложи едни усреднени стойности и нищо не ми каза така че на тях не вярвай.Общо взето аз съм много доволен вече съм майстор на копчетата и само след едно чувалче успявам да настроя камината към различните пелети.Другия основен съвет пелети се купуват юни, юли че после стават скъпи
Методи - специалист
Сози,
благодаря за мнението. Аз камината ще я слагам в мазето. Така съм решил. Започвам окончателно да се убеждавам, че пелетите пестят много време. Вярно, че излиза по-скъпо но живеем в 21 век. Като те излъжат в кубатурата на дървата излиза танто за кукуридо. Почти всички пишат, че имат проблеми с "специалистите". Добре, че българина разбира малко от техника, та се оправя с тези машинарии.
Имам въпрос. Системата ти е затворена, предполагам. Бойлера който си харесах на Елдом работи на 0,8 бара. Има ли проблем със затворената система в този случай?
LazarGanev - "Велик майстор"
Методи написа:
Не става ли?
И аз знам за Грейко, ама ... пусти пари.
Не, майтапя се, но пък цената не виждам да е стимул :? . Още повече щом ще е в мазата. Спокойно можеш да намериш котел под 1000лв и да влезеш в бюджета с горелка Грейко
sozi - напреднал
Ако ще слагаш камината в мазето и то точно този модел burnit 23kw komfort ще трябва да направиш две неща а именно да намериш начин да увеличиш капацитета на контеинера за пелети и да изолираи по някакъв начин камината да не отдава топлина / иначе ще имаш загуби като топлиш мазата/ Имам един колега който се отоплява с котел на пелети който е в мазата .Котела не отдава никаква топлина и целия полезен капацитет отива в апартамента отгоре /70 кв панел/ и понеже е много зиморничав във тях като влезеш и трябва да слагаш къси гащи,за тази зима изхарчи 1,5 пелети .Направи му резервоар от 300 литров бидон и слиза веднъж на седмица да почисти котела. А за бойлера смятам че няма да имаш проблеми на мен ми сложиха автоматична пълначка която е настроена 1,2 бара .Най високата ми точка на парното е 5 метра
jabata - специалист
Методи написа:
Аз камината ще я слагам в мазето. Така съм решил.
Колега, майтапиш ли се, или наистина мислиш да я слагаш в мъзето. Ако ще е в мъзето, тогава си вземи котел. Хем по евтин, хем по-голям капацитет ще има бункера. Камината е предназначена да се инсталира в жилища, най-често дневна. Не че неможе, но това е все едно да си вземеш Porsche и да ходиш с него на нивата. Не че неможе, ама....
Методи - специалист
Не. Никога не съм бил по-сериозен.
Имам си причини да си купя, но не Порше и да го карам на полето. Ще се радвам, ако си купя "Джоган" - Зил триоска, от старите.
1. По-евтин котел за цената, която ми предлагат, няма да намеря.
2. Имам пробив към комина, който тръгва от етажа, а не от мазето. Диаметъра на пробива е таман за камина, но не и за котел. Кърти, чисти, зидай. Не. Ще се възползвам от готовото.
3. И без това ми е тясно, та да сложа камината горе.
4. Мазето го ползвам за хоби-работилница и няма да ти казвам какъв клинч е през зимата, въпреки че е вкопано в земята.
5. Шум от работата на вентилатор. Имам си климатик в едната стая, стига ми.
Относно бункера. Не ми е никакъв проблем да сляза веднъж през деня и да изсипя чувал с пелети. Не съм от мързеливите. Досега изнасях дърва нагоре.
sozi - напреднал
единственият съвет тогава от мен е ако може и позволява камината която си избрал е да преместиш управляващият дисплеи горе в апартамента много по удобно ще ти е .При ме тази есен се разбрах с еди приятел който е много добър техник да ми направи втори дисплей горе на втория етаж / много съм мързелив :weedman: /
Методи - специалист
Това смятам да правя. Ако имаш познати, които ползват такива камини , моля за мнение за надежността им.
miloto - напреднал
jabata написа:
Методи написа:
Аз камината ще я слагам в мазето. Така съм решил.
Колега, майтапиш ли се, или наистина мислиш да я слагаш в мъзето. Ако ще е в мъзето, тогава си вземи котел. Хем по евтин, хем по-голям капацитет ще има бункера. Камината е предназначена да се инсталира в жилища, най-често дневна. Не че неможе, но това е все едно да си вземеш Porsche и да ходиш с него на нивата. Не че неможе, ама....
тези камини вече ги има и без стъкло,имат плътна врата от пред и малък визьор за пламъка!
аз ще изчакам котела на грейко,колебая се между двата!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 173

Тема "Настройки на BURNit Comfort PM 23" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: