• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
denuchi - специалист
magi208 написа:

Схемите са само за обяснение на принципа, на тях не са отбелязани много неща като пресостати , температурни контроли, изравнителни клапани и много други.
Отбележи нещо да видим за какво иде реч. За колко сложно управление. Не искам стойности, модели, мощности, софтуер. Една простичка блокова схема. Ще тези елементи в множествено число сложничко звучат.
denuchi - специалист
Няколко поредни се получиха, ще извинявате. Този е с експеримента. Н.Н. 6.8 бар. В.Н. 7 бар. К.Н. 6.9 бар. Налягане в бутилката 6,1 бар. Свързвам маркуча към битулката. Досега съм загубил 160 гр. фреон от системата. Всички са на 6,7 бар. 18.18ч. Външна тем. 8,5 гр. вътрешна 22.6 гр. Сега отивам на банкет утре ще проверим какво се е получило.
judasfan - помощник
Добър вечер на всички знаещи и можещи специалисти от форума! В прикачения файл има схема на термо-помпена система с контролер на DIXELL, управляващ два хладилни кръга с до 6 компресора. Бих искал да попитам следните неща:

- как на практика може да се направи баланса на маслото в различните компресори?
- защо има две ТРВ-та?

Предварително благодаря за отговорите!:)

П.П.: Зададох тези въпроси и в друга тема за термо-помпи, моля модераторите да ме извинят за дублирането! [-o<

Прикачен файл

DIXELL Heat Pump Controller IC200L D.jpg
denuchi - специалист
Експеримента е готов. Лично за мен е голяма греда. За 16 ч. съм изгубил 160 + 120 гр. = 280гр. Включих компресора и пущината си го събра почти всичкият. Е 40 гр. няма да ги правим на въпрос при 4 кг. А аз си мислех че ще го източа всичкият и няма да ми се налага да ползвам станция. Но уви. Прием нови идея.
magi208 - специалист
judasfan написа:
Добър вечер на всички знаещи и можещи специалисти от форума! В прикачения файл има схема на термо-помпена система с контролер на DIXELL, управляващ два хладилни кръга с до 6 компресора. Бих искал да попитам следните неща:

- как на практика може да се направи баланса на маслото в различните компресори?
- защо има две ТРВ-та?

Предварително благодаря за отговорите!:)

П.П.: Зададох тези въпроси и в друга тема за термо-помпи, моля модераторите да ме извинят за дублирането! [-o<
Баланса на маслото се прави при хоризонтирани в една равнина компресори като просто използваш компресори от тандемен тип. Това е най-лесно.

Само внимавай при закупуването на ресивера за газова фаза , ако е менте най-вероятно няма да има добро връщане на маслото към компресорите.

Две ТРВ-та са защото са 2 системи абсолютно независими по фреон.
евгени1 - специалист
При мен има голяма промяна в работата на машината в положителна насока. Остана да направя още една корекция и тогава ще дам подробни данни, а сега пожелавам весели празници на всички.
judasfan - помощник
magi208 написа:
Две ТРВ-та са защото са 2 системи абсолютно независими по фреон.
Не разбрах, затова ще попитам - имам предвид ТРВ-тата, оградени с червено.

Прикачен файл

DIXELL Heat Pump Controller IC200L D-1.JPG
magi208 - специалист
Не разбрах, затова ще попитам - имам предвид ТРВ-тата, оградени с червено.
Моя грешка ! Аз не съм разбрала въпроса.

Две са защото искат да ги ползват за двата режима - отопление и охлаждане , което е правилно, но самата схема е некоректна
magi208 - специалист
Некоректността е в използването на еднопосочен ресивер в двупосочна схема / като са нямали в библиотеката на аутокада двупосочен поне да го бяха нарисували /

2: Адски е скъп и категорично не е нужно да се използва такъв с лека промяна в схемата.
3: Така показани ТРВ-тата също трябва да са двупосочни или сондите им да са на топлообменниците а не след 4-пътния вентил. Това е условие за дефектация.
magi208 - специалист
Ето една коректна схема с едно-посочни компоненти.

http://geoterm.bg/?attachment_id=6705
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: