Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Въпроса е как да се изолира камина Прити, от модела с фурна, ей този модел:

Изображение

В стаята, където се намира камината, е много горещо, като е запалена, идеята ми е да я обградя с каменна вата 5 см, висока плътност, но се чудя дали няма да има отрицателен ефект, да прегрее камината...
Давайте съвети :)
petkov_75 - специалист
:lachtot: :lachtot: :lachtot: Колега,извинявай за спама,но не се сдържах!Хората се чудят как да вдигнат кпд-то, ти обратно!Съжалявам, нямам отговор на въпроса ти! :partyman:
kalin72 - майстор
Кпд-то не се намаля, просто няма да излъчва толкова топлина самата камина.
PCL82 - майстор
Е нали камината има клапи за въздуха и можеш да ги притвориш и тя ще гори бавно. Иначе можеш да иззидаш един шкаф от масивни тухли. които да поблицоваш с плочки и камината да нагрява тези стени. Така са били направени някои кахлени печки с въздушна риза. Ползата е, че тухлите се нагряват и цяла нощ държат топло. Температурата пада а времето за излъчване се увеличава.

Можеш и да сложиш повече радиатори и да смъкнеш температурата на водата.
filmatoplo - майстор
Облицоване с огнеупорна керамика е идея .
naskov - майстор
Имах същия проблем със същата печка, монтирана в малка кухня. Засега не е отстранен.
big_death - специалист
Най-простото за което се сещам е отваряне на врати да влиза топлото и в другите помещения , и по-малкоо слагане на гориво !
filmatoplo - майстор
Моята е същата печка с водна риза , и е монтирана в малка кухня , също става топло , но съм отворил за постоянно вратата към трапезарията :wink: , вратата на трапезарията е отворена към коридора , от коридора пък са отворени други 2 врати към 2 спални :wink: .
kalin72 - майстор
Мерси за идеите :)
Това е камината в на баща ми апартамента...чудя се, ако я изкараме на терасата, която ще бъде остъклена в скоро време, дали ще работи добре, предвид дължината на кюнеца, хоризонтален участък над 4 метра?

Тема "Как да изолирам камина Прити поради жегата в стаята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: