• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Таз вечер работи супер без грам пушек , за сега си я задържам -защо така се мени тая тяга :? .Благодаря за идеите , ох не ми се чете отново .
judas - специалист
filmatoplo, имам един вентилатор, целият метален, на 220V, 30W, Етрополски май беше. Ако искаш да го пробваш...
filmatoplo - майстор
Всички тестове минаха от към решетки и тем подобни , не мога да реша само 1 , когато почти свършат пелетите - и гори под отворчетата -тогава пуши от отворчетата и вътре маждука пламъче , което ме притеснява да не направи беля .Определено тогава няма тяга и затова се случва така , до сега никога не съм виждал как загася при други горелки -давате клипове само на работеши , но на догарящи няма :? :wink: .
Прикачен файл:
Пеллетрон 004.JPG
Прикачен файл:
Пеллетрон 003.JPG
Прикачен файл:
Пеллетрон 002.JPG
Здравейте,за първи път пиша тук.Четох за пелетните горелки и доста се смях когато някой пита в един форум "как да си направя сам горелка"?Виждайки в нета за Руската гравитационна горелка "ПЕЛЛЕТРОН15"и след като техен представител ми направи оферта до Бг. около 800 долара/по памет/се захванах и след седмица почнаха пробите и ето резултатите:
Къща в Г.баня на 3 етажа по 50м/2на етаж=150м/2 или 360 м/3, санирана с 50 мм.изолация и PVC дограма, която отоплявах последните зими с температура на водата след котела-45-50 гр.Котела е Руски стар и около 10 кв.
1.Температура на водата от 45 гр.се постигна след около 15 минути на макс след което се включи помпата.Разход на пелети/Велинградски/ на час-1 до 2 кг.Като след постигане на температура 45 гр.минавам на минимално горене.Това съм постигнал с една допълнителна клапа която е поставена пред предната решетка която се спуска и вдига според температурата на топлоносителя/водата/. Всичко това се направи с 3 м.шина-80/5мм;шина-40/5мм. 1 м.;електроди,гол.и малък флекс,и най важното желание и две ръце като задължително САМО ЕДНАТА ДА Е ЛЯВА!!
ПП. за сега ползвам за пелетите две тенекии от зехтин/6кг.пелети/,докато направя по-добър съд,като на Руснака.Всички размери съм взел от "Пеллетрон 15" и то на око понеже никъде не видях неговите размери.Основното тяло стана само със шината 80/5мм.За съжаление снимки направих само след крайния монтаж.
Прикачен файл:
Пеллетрон 001.JPG
Прикачен файл:
Пеллетрон 002.JPG
mir4oto - специалист
Така май, като че ли е по-добре - за вентилатора.

Прикачен файл

chimney exhaust fan.png
chimney exhaust fan.png (34.7 KиБ) Видяна 2309 пъти
ttttttd - специалист
Митко ето ти една схемичка.Ще потърся имам още една някъде в харда но къде е е въпроса.

Прикачен файл

расположение трубы.jpg
расположение трубы.jpg (15.8 KиБ) Видяна 2295 пъти
filmatoplo - майстор
Точно в момента печката ми е на 60 градуса с средната решетка , запалих я в 19 часа , до сега не беше работила така добре , вчера поставих още едно блокче на комина - с 20 санта го удължих.Духа някакъв вятър , изглежда тягата се подобри , нито пуши нито прави пепел под решетките , ама и пелетите са друга партида :wink: .
filmatoplo - майстор
:supz: Кво стана бе пичове - при затворени клапи на печката и напълно затворена вратичка на горелката -държи 60 градуса , печката ми никога не е държала такава температура :? :-D
wankata7108 - специалист
времето е топло и няма охлаждане нека свие студа и тогава тествай в голям студ се тества отоплителен уред
ttttttd - специалист
filmatoplo: Няма как да лишиш горелката от въздух постъпващ от задния и край,и да продължи да гори.Това го обяснявай на наивници и теоритици но в никакъв случай на знаещи и можещи практици.

Колеги предлагам в темата да се качат снимки на котлите с горелките.Съответно с разхода им на пелети.И на коя решетка.Това ще спести доста въпроси на читатели на темата.Съответно разговори по телефона до безкрай.


filmatoplo:Мисля,че сам се убеди в думите ми.Че е мега гадно да знаеш че някой е извървял предстоящия ти път и да не го сподели.Което би те улеснило във вземането на решението и отговор на въпросите ти.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: