• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ttttttd - специалист
Митко ето кошничките от близо.

Прикачен файл

Комплект_2.jpg
Комплект_2.jpg (89.02 KиБ) Видяна 2324 пъти
filmatoplo - майстор
Точно в момента моята работи супер на 60 градуса , запуших и горните 3 реда на наклонената решетка и така огъня не ходи на горе , както и отпред съм я запушил да си взима въздух само ниско на линията на делителя -така не обдухва нагоре и да пали на високо пелетите .За сега работи , среден разход за 24 часа 15 кила .Като горелката не работи през нощта -тоест почива 8 часа . :) .Както бях казал давам я за 150 лв с бункера .
s_s1 - специалист
ttttttd написа:
Мисля,че въпроса трябваше да бъде зададен така.

При какъв пламък(факел) на автоматичните горелки се отделя най добра топлина?

А) Син

В) Бял

С) Жълт

Мисля,че никой от колегите с гравитационни горелки не е премерил температурата на факела....
При мен като настроя въздуха по показанията на лабмда сондата цвета на пламъка е бяло-синкав в основата, син в средата и е с жълти върхове. Но не знам дали така гори оптимално.
filmatoplo - майстор
Казва ли ти някой , знам за една професия настройчик на горелки по тецовете , та тоя пич ги настройва как да горят оптимално , освен по показатели на газ анализа имало и тънкост и по форма и цвят на пламъка , взимал много пари заплата 4-5-6 000 лв :? :wink: ама не си дава занаята , та ако знаех щях да взимам тези пари .
filmatoplo - майстор
Официално моята горелка я давам , работи си добре , направена е качествено от неръждавейка от колегата , но жената не може да се справя с нея , имам я в кухнята .С горелката си има и бункер като оригиналните на форма , побира около 12 кг , горивната камера е с изолация и покритие от ламарина има и вратичка отпред .Ако някой се интересува , няма какво да крия цената е 150лв .Давам я защото ще си купувам пелетна камина .
rosso666 - специалист
може ли снимки на лични може да я използвам като тяло към което да надградя електроника,вентилатори и шнек
filmatoplo - майстор
Външно прилича на това дето е на сивия котел , вътре е като на руската горелка -кошница и тяло от неръждавейка .viewtopic.php?f=10&t=45244&start=320
xPLOID - помощник
Мен по ми е чудно дали някой е пробвал алтернативно гориво като-надробени шишарки,дървен(масив) талаш,черупки от орехи или нещо друго?При направата на кошничката трябва ли да се спазват стриктно размерите?
шоп - майстор
Трици и талаш имат малко тегло сравнение с пелетите. За да получиш сходна мощност размера на горелката трябва да е доста по-голям. Ето ти снимки на руски котли с горелки за талаш и трици.

Прикачен файл

P7290004.JPG

Прикачен файл

P7290002.JPG

Прикачен файл

P1010029.JPG

Прикачен файл

P1010010.JPG

Прикачен файл

P1010009.JPG
шоп - майстор
Принципа е като при пелетрон 15, всичко работи на гравитация и естествена тяга, но тук горивото се окислява между две решетки ( външна от най-обикновенно рифелово желязо и вътрешна от шамотни тухли. Между двете решетки има 40 мм разстояние.

Прикачен файл

PA310005.JPG

Прикачен файл

PA310004.JPG
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: