• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rosso666 - специалист
Сега вече ме заинтригувахте .Може ли по-обстойни чертежи и рамери за тези горелки на талаш.
благодаря
шоп - майстор
Според мен снимките са достатъчни за да се копира. Най-важен е размера 40 мм между двете вертикални скари ( правени са опити между 20 и 100 мм, но 40 е ОК)

Решетка ( колосник ) около 300 на 300 мм за около 20-25kW котлета (или 400х400 за около 45kw), много добре изолирани с огнеупорни тухли за да има висока температура и пълно изгаряне на талаша и триците

регистрирайте се в руските форуми за печно дело или във www.forumhouse.ru и четете темите за котли, горелки и отопление на "опилки"
имате да четете с дни
Успехи
mitko i - напреднал
Здравейте колеги. Защо спряхте за пишете, какво стана??? Как се държат горещите ви, какъв е разхода? Споделете...
judas - специалист
Митко, днес горелката е хала, вдигна около 85 гр на водата. За разлика от вчера, когато тягата беше слаба. С две думи, капризна работа, вече и аз не знам.
rosso666 - специалист
абе колег тези горелки няма ли да работят по-добрена камини с въздушна риза????
filmatoplo - майстор
Работи си горелката но не може да се контролира, тоест да се намаля и спира лесно сега ми гори по един чувал.
rosso666 - специалист
добре де колега така и така си дал парите за тази горелка ,защо не я модифицираш да работи а ток.Щом искаш да си независим направия да работи на акумулатор и си свиркай.
този един чувал за колко квадрата го изразходваш?
iva6ki - специалист
filmatoplo написа:
Работи си горелката но не може да се контролира, тоест да се намаля и спира лесно сега ми гори по един чувал.
За мен горелката е екстра ама е неизгодно да се слага на нещо което е правено да гори дърва и въглища :|
p.s. човека е направил и упътване вече http://www.pelletron.ru/pelletron-m.pdf
http://www.pelletron.ru/pelletron-kt.pdf
wankata7108 - специалист
здравейте колеги тази вечер в 17.00 пуснахме горелката на котела на един приятел 22 кв котел утре чакам отзиви за работата и разхода
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: