• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Моля те колега спомени отново , че как да чета 30 стр :? , да го решавам по скоро тоя въпрос :? .
joro39 - специалист
Прикачен файл:
20141017_130834.jpg
подарявам на първия писал в форума
Прикачен файл:
20141017_130845.jpg

Прикачен файл

20141017_130834.jpg
filmatoplo - майстор
:-D Ако не бях я платил (еди колко си лева) -и мойта бих подарил , догодина или при първия сняг :lol: .
rosso666 - специалист
като я гледам така тази горелка не може ли да и се слойи едун вътрешен шнек и да си стане истинска горелка аз бих я взем да се пробвам
big_death - специалист
Ако няма мераклии до сега ,аз съм кандидат за горелката на joro39
wankata7108 - специалист
ако и се сложи шнек не знам какво ще постигнеш с него ква ще е целта на занятието ще оскъпиш нещата само то ще му трябва управление на тоя шнек а и ще се пали нагоре по шнека не е добра идеята ти
wankata7108 - специалист
ако някой тук търси супер евтино отопление и то на пелети да си го избие от главата освен ако не ги намира без пари а ако търси макар и малко удобство и по малко пепелаци да послуша автора на темата относно горелката идеята му е да е евтина и като и бухнеш два чувала в бункера да гори без да и трябва ток и настройки а това е така изпробвал съм я и работи но си гори качественни пелети които струват пари аз пробвах с пелети от слънчоглед за 180 лв тона и трябва да ви кажа че все едно и сипах прах от пътя така че иска си калориите и чистотата на горивото
ttttttd - специалист
filmatoplo: За що реши,че на теб като не ти се чете на мен ми се пише така и не ми стана ясно.Миналата година се скъсахте да давате идеи пльоснали се на дивана с лаптопа в ръка.А някой друг трябваше да ги изпробва и услужливо да ви ги предоставя във форума.Е направих си труда и за това.Но не можах да ви науча да четете и това си е.Описал съм къде и как точно се монтира винтелатора и с един прост реостат може да се управлява или пък с едно от електроните релета с таймер за по 8 лв.в Кауфланд.При спирането на релето пластината пада и продължава горелката да си работи от тягата на комина.



joro39:В твоята горелка виждам някакви зверски дебели железа които се показват.Всичко това отнема от температурата.От там води до отлагане на нагар по решетките.Забелязвам че е и по дълга.Отворите за въздуха не са симетрични а е доста важно за да се получи равномерно горене без зони в които липсва кислород и спомагащи за запушването на наклонената решетка.


rosso666: Що не вземеш да сложиш на съседката един вътрешен шнек и да си се топлите а си се назрял на горелката :-D :-D :-D :partyman: :partyman: :partyman:
joro39 - специалист
подарена на колегата от big_death форума
ivanovbg - майстор
Филме, ето ти една идея за евтин вентилатор направи си сам.

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (23.88 KиБ) Видяна 2405 пъти
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: