• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
От време на време ми пали пелетите нагоре до отворчетата , и пелетите в бункера кондензират , не искат да слизат сами надолу полепват по стените .Предполагам какво е , но не искам да ви подвеждам в отговора който ще ми кажете като вероятност за проблема . :? дайте ми идея как да го оправя .
judas - специалист
Здравейте! Резултат от снощи - за 5 часа 15кг пелети на голяма и средна решетки с горелката на Станката. Поддържаше около 70 градуса - 3 радиатора по 12 глидера, 80см лира и за част от времето 100л бойлер. Вижда ми се доста. Някакви съвети?
ivanovbg - майстор
filmatoplo написа:
От време на време ми пали пелетите нагоре до отворчетата , и пелетите в бункера кондензират , не искат да слизат сами надолу полепват по стените .Предполагам какво е , но не искам да ви подвеждам в отговора който ще ми кажете като вероятност за проблема . :? дайте ми идея как да го оправя .
Слагаш една бъркалка да ги джурка :wink:
Radoslaw - специалист
ivanovbg написа:
filmatoplo написа:
От време на време ми пали пелетите нагоре до отворчетата , и пелетите в бункера кондензират , не искат да слизат сами надолу полепват по стените .Предполагам какво е , но не искам да ви подвеждам в отговора който ще ми кажете като вероятност за проблема . :? дайте ми идея как да го оправя .
Слагаш една бъркалка да ги джурка :wink:

Например нещо подобно

Прикачен файл

moderator_kol.JPG
moderator_kol.JPG (5.84 KиБ) Видяна 1806 пъти
filmatoplo - майстор
Днес сложих изолация между бункера и печката, изолирах и камерата на горелката ,дано има ефект .
wankata7108 - специалист
филме я ми кажи какъв ти е бункера какво представлява и ми го снимай да го видя мисля че знам какъв ти е проблема
filmatoplo - майстор
На външен вид прилича на оригинален , капака му се заключва , има и гума , но беше близо до печката на 4 см от нея , и вероятно се е нагрявал и е правил конденз , сега няма конденз защото сложих -3 см твърда каменна вата , изолирах и горелката вътре , тоест под външната ламарина пъхнах и там вата .Ако има още нещо кажете преди да съм я хвърлил през терасата .
ttttttd - специалист
Българина все си мисли,че може да преебе гявола.Пък той хитър все една крачка напред.

Когато разхода ви е висок има качени снимки и клип как да си изработите по маломощни кошнички.

judas:В момента съм със разход на средната решетка 15кг за 6ч.175 глидера на 60см плюс подово в една стая 14квадрата.При температура 75/80 градуса.Парадокса е,че на най голямата кашничка с най голямата решетка на 80 градуса работи 5 часа.На кошничката изработена от Станката на средната решетка кара 8часа с 15кг. при температура 60г но има леки запушвания на около четвъртия час работа.

Мое мнение,че горелката работи при 80г на котела перфектно.Без запушвания и разхода ме устройва.При горене за 8/10 часа горелката не може да покаже икономията си и дава грешни впечатления (разочарования) :-D :drinkers: :drinkers: :drinkers:
filmatoplo - майстор
Моята работи по 15 часа и гори 15 кила , държи около 50-55 градуса на водата , работи без ония шум , тоест работи плавно и от време на време я ръчкам понеже под делителя се натрупва с пепел постоянно .И постоянно ми пали пелетите нагоре към бункера , качва се до и над отворчетата , през тях се виждат горящи пелети .
Последна промяна от filmatoplo на пет окт 31, 2014 6:18 pm, променено общо 1 път.
mitko i - напреднал
Здравейте колеги. Моя разход със средната решетка е 15кг за 6 часа, температура на водата 55-60 градуса. Котела ми е чугунен едноходов. Възможно е затова да е този разход... Като сменя котела щте видя тогава как е.малка много ми се струва разхода за тази температура...
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: