• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mitko i - напреднал
Чудя се ако направя по малка горелка и кошничка, дали няма да даде по нисък разход? Отопляем горе долу 160 кв. Знам ли вече...
judas - специалист
В 18:30 запалих на малката решетка, ще видя тая вечер колко ще изгори, какви температури ще поддържа и ще пиша.
judas - специалист
Вдигна до около 70 градуса, включих помпата, падна на 50 градуса, около 1кг пелети.
ttttttd - специалист
mitko i Специално заради тебе го прикачам този линк.2,15 минута ти е отговора дали да правиш по малко тяло или по малка кошничка и как,откри разликите.Качвал съм го този клип в темата ма никой не гледа и никой не чете а иска.https://www.youtube.com/watch?v=cJ-KFjHoQZQ
Последна промяна от ttttttd на пет окт 31, 2014 7:30 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Супер разход , какво се оплакваш :wink: , моята още малко ще я мъча и я давам с бункера за 200.
mitko i - напреднал
tttttg , напълно си прав. Възможно е този разход да идва от котела. Сега гори добре, без да се задръства, но разхода е малко голям. И още нещо, открих че когато капака на горелката е отворен или наполовина, табелката работи много добре, как мислиш?
mitko i - напреднал
Колега filmatoplo, искам да сваля разхода, много ми се струва..., за 55-60 г температура на-водата
judas - специалист
Поддържа 50 градуса, около 2кг пелети за час.
Между другото пелетите са Pirin pellets. Някакви отзиви? Малко са раздробени.
ttttttd - специалист
mitko i Гледай след2,15минута написах ти го в горния отговор https://www.youtube.com/watch?v=cJ-KFjHoQZQ
filmatoplo - майстор
Моята сега я тествах , като с едно гофре обдухвам от време на време под делителя , значи ако го направя това автоматично през 5 минути да ми духва за по 2 секунди -ще работи супер чисто без натрупване , как да го реализирам с какъв маломощен вентилатор .
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: