• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На Виадрус У22 стават почти всички пелетни горелки ,Грейко, Фероли, GP4. ти коя искаш да си сложиш.
judas - специалист
Морозов написа:
Колеги,някой имали монтирана горелка на ВИАДРУС 22, :?
Колега, аз имам демонтирана от Виадрус :lol: Икономически не ми се връзва и се върнах към дон.баските
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
На Виадрус У22 стават почти всички пелетни горелки ,Грейко, Фероли, GP4. ти коя искаш да си сложиш.
+1
judas написа:
Колега, аз имам демонтирана от Виадрус Икономически не ми се връзва и се върнах към дон.баските
Е, ако е гравитачна значи :?
Морозов - специалист
judas написа:
Морозов написа:
Колеги,някой имали монтирана горелка на ВИАДРУС 22, :?
Колега, аз имам демонтирана от Виадрус :lol: Икономически не ми се връзва и се върнах към дон.баските
Много,ли гори тая пущина та се отказа :?
krazz - специалист
ttttttd написа:
filmatoplo Кошничката изработена от Станката не е от жароустойчива неръждавейка.Добър ден.Сега просветна ли ти защо се криви.
Здрасти бе братчед,
Много те дъвчат тебе тука!!! Много им уйдисваш на акъла!!! На тебе нали ти е топло?
Тука искат всичко да е безплатно, та дори и ако им го доставиш и почерпиш ще е най-добре и пак може да сгафиш, че е недостатъчно!!!
Аз с мойто котурниче и тази зимка си отоплих къщето от нод 80кв/м! Стартирах на 24,09,2014 и съм изгорил до тука 27 чувала по 15кг.! У дома е топло и комфортно! Поради добрата изолация температурата не е падала под 20град. А при под 22град паля "чудодо"! Напомпва до 27-28,5 и към 23-24часа гася! На другия ден към 17,30 паля а по празниците като нова година , събота и неделя се глезим / от сутрин към 9 , вечер до към 2-3 ! Лятно време е при нас!
Ти до къде я докара? Сложи ли димен вентилатор?
Ако не си слагай и не се плаши! Успех ти пожелавам!
Аз ще стартирам сега нов проект. Още един отоплител по-голям за да топля на зони за да може да се разпределя равномерно топлината! Мислех с въздуховоди, ама реших че така ще е по-добре.Имам машини на разположение пък и ръцете не са ми в задния двор....Тъй, че ще се забавлявам!!!
judas - специалист
Морозов, някъде около 2,5 кг/час. Може би по-малка - нещо от сорта 80мм/100мм - ще е добре, но не знам дали ще топли достатъчно. Успех!
Морозов - специалист
judac,мерси за инфото :supz: предполагам,че ще стане защото Т на водата в моите радиатори ненадвишава43-44С И МИ Е ДОСТАТЪЧНА да подържам 22-23С цяла зима.Идеята ми :? е че ВИАДРУСА си седи вързан в с-мата но с въглища не ми се занимава :lol:котела е29.5кВ А Аз отплявам 90кв.м :lol:
judas - специалист
Морозов, гледай да е от яка стомана, защото на моята изпуснаха заварките, разкриви се, изобщо жалка гледка.
krazz - специалист
....пък мойта вече 5год. никаква промяна! Направих е от стомана/проста/ и чугун!
Има някои неща при конструкцията които са важни! Ако се предвидят може и от тенекия за сирене да се направи и
няма да изгаря!!!
Мислете! Физика учили ли сте! Просто мислете в друга посока, не само "копи, пейст" !!!
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: