• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
saraneron - специалист
Вкарал си около 4-4,5 киловата топлина в бойлера , ако са от ток това са 0,60- 0,8лева , колко ти струват 1,7 кг.пелети и колко са калорични за да видим как ти излиза сметката?Ако са по 300 лев за тон си изразходвал към 0,5 лева без да калкулираме другите разходи във времето !!! Теоретично,за пелети отличници имаме
4,8 kW/h Х 1.7kg.=8.1kW/h .КПД на подгряващата система клони към 50%-60%.Това по най-груби сметки.
wankata7108 - специалист
какви други разходи във времето колега други няма бойлера загрява много по бързо отколкото на ел.енергия защото ел. нагревателя е 3 киловата и за един час той изразходва 3 киловата а горелката за един час го загрява до макс тоест му вкарва 5-6 киловата енергия това е почти двойно повече от тока абе да си призная горелката е супер има негативи ама работя по въпроса да ги отстраня от към мощност няма забележки
plastkomfort - специалист
Ако дадеш и точни чертежи ще е супер :-D
wankata7108 - специалист
в тази тема напред толкова много се е дискутирала тая горелка и толкова много снимков материал има ти какви чертежи търсиш просто изчети всички страници внимателно автора е дал доста инфо по въпроса
ttttttd - специалист
Дойде най на края и новия комим с който ще работи горелката.Ето част от него.

Прикачен файл

Снимка0121.jpg
stanka7a - напреднал
Браво изглежда мн добре дано да оправдае очакванията ти
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
filmatoplo написа:
Супер полезно =D> като гледах клипа ми дойде една идея която ще доведе до премахване на отделните предни решетки , а само с една ще се регулира плавно мощността. :wink:
Ако щете вярвайте за това регулиране си мислих -дадено от колегата на картинката , защо не съм ви го обяснил тогава не знам :? :) .

Леко ги изпреварих руснаците с идеята , над която са си блъскали главите , пък ти благодариш на тях :wink: .Тествахте ли го това регулиране .
jorkataG - специалист
Като гледах клипа в сайта на руснаците те ползват върток а какво ще кажете майстори за използването на регулатора на тягата.
От външната страна на корпуса да се монтира ролка на която, да е навито нещо подобно на стоманена тел или веригата на тягорегулатора.
При спадане на температурата на водата клапата се вдига от рамото на регулатора а когато водата се загрее и регулатора отпусне веригата клапата да пада от тежестта си.
jorkataG - специалист
Привет отново.
Обсъждах с един познат направата на кошничката за горелката и в последствие ми дойде нещо наум. Тъй като ламарината /неръждавейка 4 мм си е цифра/ се замислих над варианта решетките да се направят от чугун, като за целта се ползват съществуващи скари за печка/камина. Имам една налична скара /нова/ и ще проверя размерите между пръчките.
Проблем ще е евентуално да ми заварят детайлите щото не е проста работа.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: