• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ttttttd - специалист
Явно трябва да започнеме от ІІІ-клас.

И така деца: След като имате външните размери на тялото на горелката а те са 150х100мм и дебелина на стените на този профил 4мм с какви размери е вътрешния отвор?

а).Отвора за подаване на пелетите е 100х 100 който определя и ширината на кошничката за приемането на същите.Та колко е този вътрешен отвор при положение че стените са 4мм?
б).Колко реда отвори има на наклонената решетка.По вертикала и по хоризонтала.

в).След като знаем,че наклонената решетка е на 45 градуса и началото и се определя от захранващата търъба 100х100 в задачата се пита за какви размери плачете аджаба.

За милионен път го пиша не четете.Всичко е написано и обяснено.

Толкоз обяснения не се дават и на повтарящ класа ученик чесно ви казвам.
judas - специалист
ttttttd, може ли да се монтира на вратичката за въздуха на котела?
ttttttd - специалист
Ако няма преграда над нея и растоянието от началото на горелката до стената на котела е не по малко от 30 см става.

Съвет към всички които ще си правят собственоръчно котли и ще ползват такава горелка.Направете котлите по високи и по тесни от нормалното.Задължително 3 или 4 Езика.
Последна промяна от ttttttd на съб мар 22, 2014 10:38 pm, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
ttttttd написа:
Явно трябва да започнеме от ІІІ-клас.

И така деца: ...
За милионен път го пиша не четете.Всичко е написано и обяснено.

Толкоз обяснения не се дават и на повтарящ класа ученик чесТно ви казвам.
Мога да ти обясня защо, че да не се учудваш. Ако не знаеш, учителю. Въпреки, че два милиона пъти ти беше обяснено.
ttttttd - специалист
bulhomes2. Дали се съмняваш ,че незнам.Просто не си следил темата в началото и.Всичко което се случва след това е в следствие на написаното от всезнайковците.Които в междувпрочем още плачат за размери на лични и на имела.Дано си ме разбрал правилно.За това дето намекваш аз ще преценя дали или не ясно.
bulhomes2 - майстор
Е, като знаеш тогава, що се нервиш, че те питали?

И да ти кажа, че следя темата от самото начало. И то, не че толкова ме интересуват пелети, даже изобщо не ме интересуват. В началото влязох, за да видя нещо интересно. Не видях, но от там нататък влизам за да се наслаждавам на мераците ти за молби за размери, обяснения, благодарности и хвалебствия. Добре, че колегите обясниха това, което си видял и ти от руснаците, че още 20 страници с клизми щеше да има.
ttttttd - специалист
bulhomes2:

При положение че четеш темата стигам до извода,че и ти си в това число на ІІІ-класниците.Всички размери,всички нужни обяснения са дадени.И повярвай никакви хвалебствия не ме топлят за разлика от повечето в този форум дето са го окопирали.

Колегите които искаха повече разяснения звънаха направиха си горелки и дори изгориха по два тона пелети от декември насам.И повярвай аз съм единствиния който си даде и двете горелки из цяла България да ги монтират на всевъзможни котли за да сигорни дали ще им работят системите.В еконт още ми се чудят защо го правя.

Така,че при положение че нямаш интерес към пелетите значи имаш интерес към мен звъни да се видиме тогава.Може пък да си промениш мнението.
judas - специалист
ttttttd, моля те и на мен да съдействаш за една горелка.
Четох, че при вас ги правят, но трябвало да сме четирима, така ли?
Имаш ли връзка със Станката, ако при вас не става?
ttttttd - специалист
Не съм говорител на Станката но ще ви кажа нещо.Негов братовчед си продаваше горелката поради факта че комина в блока не отговаряше с нужната тяга.Съответно не му беше нужна.Обяви я за продажба тук във форума.Обадили му се едно чудо съфорумци с предложения на половината от себестойноста на горелката което най малкото е убидно.Аз споделих с мой познат за нея и понеже искаше аз да му на правя горелка.Обадихме се на Станката прати ни я по еконт и толкоз.Така се прави.

1.Този човек можеше да говори с шефа му.Да пуснат една поръчка и да отговори с горелки за всички желаещи.Но след като се осрахте меко казано (говоря за хората които му се обадиха) няма как да искате да ви отговаря на лични и да ви свърши работа.

2.За да ви се направи горелка докато вие си седите пред компа е редно не да платите само за себестойноста но и някаква печалба на произвеждащия.А не точно обратното на половина на себестойност.

3.Аз не изработвам горелки за продан и прочие.

Колеги във Софето има поне на 100 места където до сега можеха да ти направят влакова композиция от горелки.Повярвай що е лазар що е водорезни машини и кадърен персонал идея си нямаш.Но явно печалбата която си слагат не ви отърва .Сори нямам вмина за това.Когато ви казах,че съм намерил вариянт за момента да се направят на бързо няколко голелки.Поради факта че цехцето нямаше много поръчки вие не се събрахте,не се организирахте къде ми е вината.

Казвам ви какви горелки,какви бункери направиха колеги просто им завиждам благородно.МЕБЕЛИ просто МЕБЕЛИ.Не ми се молете на мен.Ако бяхте по деликатни можи би щяха да качът снимките и впечатленията си и щяхте да осъзнаете че заяжданята и кофтито отношение изгониха доста кадърни добри и човечни хора.Нямам повече какво да кажа.
Последна промяна от ttttttd на нед мар 23, 2014 3:53 pm, променено общо 2 пъти.
judas - специалист
ttttttd, не сме говорили, но както и да е. Аз току-що се регистрирах, а наскоро попаднах на темата ти.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: